TBMM'nin lojistik ihtiyacını karşılamak adına yerli 6 adet mini elektrikli kamyonet alındı. Hem doğa dostu hemde enerji tasarruflu bu kamyonetler hakkında işte tüm detaylar...


Parlemento bahçelerine kıyasla en büyük alana sahip olan Meclis bahçesi, beraberinde "tarih bahçesi" olma yolunda. Başkentimizin merkezinde yer alan yeşil alanların en önemlisi TBMM bahçesi olarak biliniyor ve 500 dönüm arazi üzerine kurulmuş durumda. TBMM İşletme ve Yapım Başkanlığınca yerleşke içi ve çevresinde her türlü onarım ve tadilat ile imalat işleri, ısıtma ve soğutma dahil elektrik işlerine kadar tüm faaliyetler devam etmekte.


Tüm bu verilen hizmetlerin daha verimli bir şekilde yürütülmesi ve basitleştirilmesi adına yerleşkenin her noktasında güvenli ve hızlı bir şekilde ulaşımın sağlanması adına "çevre dostu" olarak bilinen araçlara ihtiyaç duyulmaktaydı. Bu ihtiyacın karşılanabilmesi adına yerli elektrikli kamyonetler üretildi.

Enerji ve zaman tasarruflu, doğa dostu!


TBMM'ye bu bakımdan hem elektrikli hemde şarj etmeye uygun olması yanı sıra enerji ve zaman tasarrufu sağlayan doğa dostu bir araç gerekiyordu. Düşük bakım maliyetleri ile tam 6 mini yerli üretim kamyonet alındı.


Bu mini elektrikli kamyonetler, Bursa'da yıllardır faaliyet gösteren firma tarafından üretilmiş durumda. 1+1 kişilik olan bu mini kamyonetlerin 3 tarafı açılmakta olup alüminyum kasaya sahip. Son olarak bu mini araçların 800 kilogram kadar yük taşıma kapasitesi bulunmaktadır.