En çok kullanıcıya sahip mesajlaşma uygulaması WhatsApp, güncellemeleri ile kendini geliştirmeye devam ediyor. 1,6 milyar kullanıcıya sahip olan WhatsApp, yeni özellikler ekleyerek kullanıcıların memnuniyetini arttırıyor. Kaybolan mesajlar üzerinde çalışan uygulama yeni bir özellik ile geliyor.

WhatsApp uygulamasına geçen sene getirilen kaybolan mesajlar özelliğini kullanmak için o kişinin mesajlarına girip tek tek işaretlemeniz gerekiyordu. Gelecek olan güncelleme ile WhatsApp bunu ortadan kaldırmayı planlıyor. Mesajları tek tek seçip herkesten sil seçeneği yerine tek bir yerden bütün mesajları belirli bir süre içinde silebileceksiniz.

Sadece bu özellik değil aynı zamanda 7 gün kuralı da değişiyor. Silinen mesajlar 7 gün sonra kayboluyordu. WhatsApp güncelleme ile bu durumu da değiştiriyor ve mesajların ne zaman kaybolacağını kullanıcıların belirlemesini sağlıyor. WhatsApp, 24 saat, 7 gün ve 90 gün seçenekleri ile kullanıcılara seçenek sunacak ve seçilen süreden sonra tek bir yerden bütün mesajlar kalıcı olarak silinebilecek.