WhatsApp'ta engellendiğini anlama yöntemi olarak kullanıcıların merakı zirveye çıkmış durumda. Sizlerde görüşmek istemediğiniz kişileri, "engelle" özelliği ile hesabınızdan uzaklaştırıp yasaklayabiliyorsunuz. Ancak WhatsApp, bir kişi sizi engellediği zaman size uyarı yada bilgi gönderme yoluna gitmiyor. Aynı şekilde sizde engellerseniz karşıdaki kişiyede bilgi göndermiyor.


WhatsApp'ta sizi engelleyenleri gösterdiği söylenen bir çok ücretli ücretsiz uygulama yer alıyor. ancak bunları WhatsApp'ın geliştirmediğini ve daha kötüsü kimler tarafından piyasaya sunuldukları bilinmediği için hiç güvenilir olmuyor. Bizlerde bugün bu şekilde olan programlara ihtiyaç duymamanız adına WhatsApp'ta engellendiğinizi anlama yollarından bahsedeceğiz.


WhatsApp’ta engellediğinizde ne olur?


Engellendiğinizi düşünüyorsanız eğer, engelleme özelliğinin ilk olarak belirtilerine bakalım. Bir kişi sizi WhatsApp üzerinden engellediğinde:

  • Karşıdaki kişinin son görülmesini göremezsiniz.
  • WhatsApp'ta aktif olduğunu anlayamazsınız.
  • Fotoğrafını göremezsiniz. Değiştirse de anlayamazsınız.
  • Gizlilik ayarlarına gerek duymaksızın hakkında kısmı yok olur.
  • Gönderilen mesajlar karşıya gitmez. Sesli ve görüntülü arama yapamazsınız.
  • Durum paylaşımlarını göremezsiniz.


WhatsApp'ta engellendiğinizi anlamanın bir diğer yolu ise profile girmektir. Önceden görülmesi görüken kişinin bir anda kaybolmuş ise sizi engellediğini büyük olasılıkla doğrudur. Belirli aralıklarda profiline bakarak çevrim içi olup olmadığını takip edin uzun süre fark etmezseniz engellediğinin belirtisidir. Bir diğer konu ise profil fotoğrafı varken bir anda kaybolmuşsa kendisi silmeyip sizi engellemiş olabilir. Bunun bir diğer çözümü yakın arkadaşınızdan ortak arkadaşınızın WhatsApp profilinden sizi engellediğini düşündüğünüz kişiye bakın. O kişide görünüyorsa sizi engellemiştir.

jaleeejaleson görülme
Özellikle bazen kişiler profil fotosunu kaldırır ve son görülmesini kapatır bu durumda ise en büyük bilgi hakkımda kısmında kendini gösterir. Kişinin profiline girip hakkımda biyografi kısmına bakın herhangi bir şey yazıyor mu yoksa yazmıyor mu? Daha önce yazarken o da bir anda yok olmuşsa çok büyük olasılıkla sizi engellemiştir.