Amerika Birleşik Devletleri’nde sınırlı kullanıcıya açılan bu özellik sayesinde kripto para transferi gerçekleştirilebilecek. Novi Başkanı Stephane Kasriel, Twitter hesabında yaptığı paylaşımda; “İnsanların sevdiklerine para göndermeyi koordine etmek için WhatsApp’ı kullandıklarını sık sık duyuyoruz ve Novi, insanların bunu güvenli, anında ve ücretsiz olarak yapmasını sağlıyor. Ödemeler doğrudan insanların sohbetinde görünecek.” İfadelerine yer verdi.

WhatsApp yöneticisi Will Cathcart tarafından yapılan açıklamada güvenli ve ücretsiz bir şekilde para transferi gerçekleştirilebileceğini açıkladı. WhatsApp uygulamasında yer alacak olan Novi cüzdanına kullanıcılar banka hesaplarını ve kredi kartlarını bağlayabilecek. Para çekme ve bakiye görüntüleme işlemlerini gerçekleştirecek.

Uygulamanın kullanılabilmesi için kimlik doğrulaması da gerekecek. Ayrıca doğrulama işlemi, kimlik belgeleri ve video kaydı ile yapılacak. Bu özelliğin ne zaman Türkiye’ye geleceğini merak edenler bulunuyor fakat bu özelliğin Türkiye’de açılması beklenmiyor.