Gizliliğe önem veren WhatsApp, kullanıcılara daha detaylı özellikler sunacak. Dünyanın en popüler mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp, dünya çapında yaklaşık 1,6 milyar kullanıcıya sahip. Popülerliğini korumaya devam eden WhatsApp kullanıcıların istekleri doğrultusunda hareket etmeye devam ediyor.

WhatsApp uygulamasında ayarlar kısmında gizlilik alanında seçenekler bulunuyor. “Herkes, kişilerim ve kimse” seçenekleri ile son görülme, profil fotoğrafı, hakkımda, gruplar, durum kısmını istediğiniz kişilerin görmesini sağlıyorsunuz. Herkes seçeneğini işaretleyen kişilerin rehberinde kayıtlı olmayan kullanıcılar her şeylerini görebiliyor. WhatsApp bu özelliği değiştiriyor ve son görülme dışarıya kapanıyor.

Gelen özellikler ile beraber rehberinizde kayıtlı olmayan kişiler son görülmenizin ne zaman olduğunu göremeyecek. Rehberinize kaydettiğiniz kişiler ise son görülmeniz hakkında bilgi edinebilecek. Ancak son görülmesini hiç kimsenin görmesini istemeyen kişiler ayarlar- hesap- gizlilik- son görülme kısmından hiç kimse seçeneğini seçerek son görülmesini kimsenin görmemesini sağlayabilir.