WhatsApp, sesli mesaj gönderimlerinde mesajları göndermeden önce dinlemenizi sağlayacak özelliği duyurdu. Özelliğin şimdilik eller serbest kayıt modunda çalıştığı ifade edildi.


Tüm dünyada iletişimin en yoğun olarak kaydedildiği platform WhatsApp, sizlerinde bildiği gibi mesajlaşmanın yanı sıra sesli ve görüntülü hatta sesli arama gibi GIF ve dosya formatlarını destekliyor. Ancak uygulamada bir eksiklik söz konusuydu. Bu eksiklik sesli mesaj gönderdiğimiz sırada sesimizi dinleyemeden karşıya gönderilmesi olarak biliniyordu.


WhatsApp ile sesli mesaj göndermek istediğinizde sesinizi kaydettiğiniz an mesajınızı dinleyemeden karşıdaki kişiye direk gönderim sağlanıyordu. Elbette bu durum olumsuz sonuçlar doğurabiliyor ve herkesin şikayet ettiği bir durumda. WhatsApp ise bu duruma nihayet çözüm buldu.

Artık ses kayıtlarımızı önceden dinleyebileceğiz:


WhatsApp, resmi sosyal medya hesaplarından paylaştığı yeni gönderiyle birlikte sesli mesajların artık gönderilmeden önce dinlenebileceğini açıkladı. Özellikten faydalanmak için ses kayıt tuşuna basıp yukarı kaydırarak eller serbest ses kaydını etkinleştirmeniz gerekiyor. Sesinizi kaydettikten sonra kaydı durdurduğunuzda önünüze ses kaydınız sunuluyor ve gönderme butonuna basmadan önce kaydınızı dinleyebiliyorsunuz.

Bu özelliğin şu andaki tek eksiğiyse mikrofon simgesine basılı tutarak aldığınız ses kaydını göndermeden önce hâlâ dinleyemeyecek olmamız. Umuyoruz ki yakın zamanda WhatsApp, bu duruma da el atar. Bunun yanı sıra nasıl görsel gönderirken görseli ön izleyebiliyorsak, sticker ya da GIF gönderirken de ön izleme yapabilmeliyiz, değil mi?