WhatsApp tarafında bir yeni dolandırıcılık yöntemi daha geliştirildi. Kısa süre önce harekete geçen dolandırıcı Bedford'lu bir annenin öz kızıymış gibi hareketlerde bulunarak annesinden iPhone için nakit istedi ancak anne bu tuzağa düşmedi.

Anne bu durumun üzerine insanların daha dikkatli olması adına WhatsApp üzerinden BedFord ile konuşmasını Facebook gruplarında paylaştı. Korkunç bir kimliğe bürünme adıyla paylaşım yapan anne yeni bir dolandırıcılık türünün bu olduğunu duyurdu.

Anne WhatsApp dolandırıcılık hamlesini erkenden anladı!


WhatsApp konuşmalarında anne, "Neyse ki kızımla WhatsApp üzerinden sohbet etmek yerine direk kızımı aradım." sözcükleriyle uygulama üzerinden parasal işlerde sohbet etmek yerine aramanın daha güvenilir olduğunu dile getirdi.

İlk olarak anne konuşmalarında kız taklidi yapan kişinin "Yeni numara aldım eskisini silebilirsin" demesi üzerine anne biraz şaşkınlık geçirmiş ve yeni bir iPhone alacağını söyleyince, anne telefon üzerinden arama gereği duymuş.


İskoçyalı baba dolandırıcılara neredeyse inanıyordu!


Anne bu durum üzerine parayı göndermek yerine kızını arama gereği duydu ve olayı fark etti. Bu olaydan hemen önce ise İskoçyalı bir baba kızının yardımı üsteğine yanıt vererek 2.000 sterlin göndermeye çalıştı.


Baba bu durum üzerine bazı açıklamalar yaparak bankanın bu mebla üzerine transferi teyit etmeden onaylamadığını ve bu sayede dolandırılmaktan kurtulduğunu açıkladı. Bu gibi dolandırıcılık yöntemleri son zamanlarda artmış durumda. 


Peki sizler bu dolandırıcılık yöntemlerine üzerine ne düşünüyorsunuz?