Fenerbahçe Teknik Direötkrü Pereira, Alanyaspor'u 2-1 yenildikten hemen sonra açıklamalarda bulundu. Maçı değerlendiren portekizli adam "Değişiklik yapılması gerekiyordu. Yorgun oyuncularımız olabiliyor. Aynı ofansif oyun sergilenmesi adına maç içerisinde değişikliklerin yapılması şart. Bugün saha içerisinde tüm canımızı verdik. Aşırı baskılı oynadık ve rakibi yarı sahadan çıkarmadık. 2 kere geldiler ve 2 gol attılar." dedi.


Ek olarak direktör açıklamalarında "Futbol aslında adaletsizlik olarak tanımlanabiliyor. Aslında yarım puan bile hak etmediler ama futbol konu olunca böyle şeyler olabiliyor. Taraftarlarımız için üzgünlük hissediyorum. Bugün bizi 2. gole kadar aşırı derecede desteklediler. 2. gol hem biz hem taraflarımızı hayal kırıklığına adadı. Elbette savaşmak için çabalayacaz. İstediğimiz gibi olmadı ama telafi etmek için elimizden geleni yapacağız." dedi.


Daha önceki performanslardan uzak kalmanın sebebi sorulan Pereira açıklamalarında "Aslında istediğimiz kadar antreman yapamıyoruz. Çok yoğun maç takvimleri olması bu durumu engelliyor. Milli takımlara kadar çok oyuncumuz oldu ve seviyemizi kaybettik. Yinede sahada baskılı ve istekli bir oyun söz konusu olmasına rağmen istediğimizi alamadık. Yinede savaşmaya devam edeceğiz" dedi.


Tarafların tepkisi sonucu sorulan sorulara cevap veren Antrenör, "Çok normal olduğunu ve taraflarlar da bizler gibi hayal kırıklığı yaşamakta. Bizim taraflarımızı için çok aşırı müdadele etmemiz gerekiyor. Onlar için bir diğer maçta  3 puan almak için çabalayacağız" ifadesinde bulundu.