Adana’da bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın mitingine atıfta bulunan CHP İzmir Milletvekili Tuncay Özkan sosyal medya  hesabından, "Erdoğan’ın büyüme masalı anlattığı alanın girişinde polislerinin kumanyalarından artan yiyecekleri insanlar topluyor. Saray bu büyük utancı görmez." İfadeleri dikkat çekti.

Konuyla İlgili Emniyetten Açıklama Geldi

CHP İzmir Milletvekili Tuncay  Özkan sosyal medya hesabından paylaşmıştı, ‘‘insanlar polislerden artan yiyecekleri topluyor.’’ emniyetten cevap geldi.

 Adana emniyet müdürlüğünden konuyla ilgili açıklama geldi: ‘‘Vatandaşların üzerinden yiyecek içeceklerin güvenlik tedbirleri amacıyla alındığı, çıkışta ise kendilerine ait olanlarını aldıkları görüntülü olarak paylaşıldı ve ifade edildi.

Adana’nın Ceyhan ilçesinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan toplu açılış programına katılmıştı. Burada çekilen bir görüntüyü sosyal medya hesabından Paylaşan CHP İzmir millet vekili Tuncay Özkan, ‘‘Erdoğan’ın büyüme masalı anlattığı alanda alanın girişinde polislerin kumanyalarından yiyecekleri insanlar topluyor. Saray bu utancı görmez’’ demişti.

 Adana Emniyet Müdürlüğünden yapılan CHP Milletvekili Tuncay Özkan’ın paylaşımına görsel olarak yapılan cevapta, Vatandaşların üzerinden yiyecek içeklerin güvenlik nedeniyle alındığını belirten Adana Emniyet  Müdürlüğü çıkışta ise vatandaşların kendilerine ait yiyecek ve içeceklerini geri aldığını belirtti.