Geçtiğimiz yıllarda karşımıza çıkan ve ülkemiz vatandaşlarını çok ciddi bir şekilde heyecanlandıran TOGG, tasarımı ile beraber tüm övgüleri hak etmişti. Son olarak ise üretime az bir süre kala "TOGG Gemlik'te hedefe adım adım yaklaşıyoruz" şeklinde bir açıklama altında boya, gövde ve montaj tesisleri gibi bir çok üretim alanının videosu paylaşılmıştı.


Araç hakkında en fazla dikkat çeken konu ise fiyatı oluyor. Yerli aracın fiyat konusunda birçok iddiası mevcut. Yurt dışı modellerden daha uyguna gelmesi bekleniyorken, TOGG CEO'su Gürcan Karakaş son noktaya geldiklerini belirterek bazı açıklamalar yaptı.

toggg
Fiyatlandırma 2023'de belli olacak.


Aracın 30 dakikadan daha az bir sürede hızlı şark ollduğunu ve fiyatlandırmanın ise 2022 sonu yada 2023 başında belli olacağını ifade etti. Ek olarak C-SUV modelinin kendi sınıfında yer alan tüm araçlarla rekabet edebileceği bir fiyat ile geleceğini dile getirdi.


Şarj konusunda da endişeye gerek olmadığını ve her 25 kilometrede bir şarj ünitesi kurulacağını ifade etti. Çip krizinin ise kendilerini etkilemeyeceğini de son olarak söyledi.