Farklı sektörlerde de yer almak istediklerini dile getiren Togg CEO’su Mehmet Gürcan Karakaş, scooter gibi küçük ulaşım araçlarını üretebilecek alt yapıya sahip olduklarını açıkladı. Karakaş ayrıca, Togg markasının fiyat politikası hakkında da açıklama yaptı.

40-2

Yeni Şafak’tan Şuayip Alabay’a konuşan Karakaş, “Günümüzde mikro mobilite çözümlerinin önemi hızla artıyor. Bu yüzden gelecekte Togg da mikro mobilite çözümleri üretebilir.” ifadelerini kullandı. Şehir içi ulaşım için küçük araçların önemli olduğunu belirten Karakaş, sektörün yönelimine göre planlarını güncelleyeceklerinin altını çizdi.

Karakaş: “Togg, fiyat açısından ulaşılabilir noktada olacak”

Geliştirilen araçların fiyatı ile ilgili soruya yanıt veren Karakaş, “Ulaşılabilirlik veya rekabetçilik olarak adlandırdığımız şey ekosistem ile birlikte ulaşabileceğiniz adetler ile alakalı. Sadece segmenti göz önünde bulundurarak rekabetçiliği değerlendirmek doğru olmaz. 5 model ile beraber ‘en maksimize edilmiş’ Türkiye pazarına baktığımızda, adetlere ulaşabileceğimize inanıyoruz. Önümüzde hala esnek bir zamanımız var. Fiyat açısından daha ulaşılabilir noktalara geleceğimizi düşünüyoruz.” ifadelerini kullandı.

Togg için yapılan testlerin gelecekte değişecek kriterlere göre düzenlendiğini belirten Karakaş, “2022’de regülasyonların bir bölümünde değişiklik yapılacak. Örneğin yan yana oturan iki kişinin kafalarını çarpmaması için ortaya hava yastığı koyulması gerekiyor. Ve bu henüz kanunlaşmadı. Bu tarz yeni kanunları da hesaba katarak ilerliyoruz. Bu bağlamda 2023 yılının ilk çeyreğinde sürecin tamamlanacağını tahmin ediyoruz. Süreç tamamlandıktan sonra akıllı cihazlarımızın lansman ve satış aşamasına geçeriz.” dedi.

Kullanıcı ihtiyacının temelde bilgi toplamak ve dokunarak test etmek olduğunu belirten Karakaş, beklentileri karşılayacak bir kullanıcı deneyimi ağının yeterli olduğunun altını çizdi. Bu konuda da çalışma yürüttüklerini açıklayan Karakaş, “Hem ülkemiz için, hem de Togg için en akılcı çözüm ne ise onu yapma niyetindeyiz.” dedi.