Beğenilen müzik ile ses akış platformu olan Spotify, podcast dinleyicilerinin uzun süredir merakla beklediği bir yeni özelliği duyurdu.


Bütün dünyada en fazla indirilen ve beğenilen ses ile müzik akış platformlarının başında yer alan Spotify, podcast sevenler için uzun süredir merak edilen yeni özelliğini duyurdu. Bundan böyle Spotify üyeleri, dinlemiş oldukları podcast'lere 1 veya 5 yıldız arasında puan verebilecekler. Bu bakımdan podcast hazırlayıcıları, dinleyicilerin o bölüm hakkında düşüncelerini öğrenmiş olacak.

Spotify, podcast sayısını 3.2 milyona çıkardı


Spotify, uzunca yıllardır podcast üzerine yaptığı yatırımların sonrasında, toplamda 3,2 milyon podcast’e oluşan kütüphanesini istikrarlı bir şekilde genişletmeye devam ediyor. Podcast dinleyicileri için yeni özellikler getirmeye devam eden firma, bugün itibarıyla kullanıcıların Spotify’daki podcast’leri değerlendirmelerini sağlayacak yeni bir özelliği devreye sokuyor.


Spotify, podcast dinleyicilerinin geri bildirim sağlayabilmeleri için bugünden itibaren 1-5 yıldız arasında derecelendirme yapmalarına imkan sağlayacak. Spotify tarafından yapılan açıklamaya göre yeni özellik, Spotify’ın yer aldığı bütün ülke ve pazarlarda devreye sokulacak ve önümüzdeki günlerde hem web hem de mobil uygulama üzerinden kullanılabilecek.

Spotify, bu yeni özellikle birlikte kullanıcıların daha önce yüksek puan almış ve sevebilecekleri yeni podcast’ler keşfetmelerine yardımcı olacağını belirtti. Bununla birlikte Apple Podcasts gibi bir puanlama metriğine sahip olmak isteyen şirket, içerik oluşturucularının da hangi bölümün ne kadar olumlu geri bildirim alması konusunda faydalı olacağını belirtiyor.

Peki sizler Spotify’ın bu yeni özelliği hakkında neler düşünüyorsunuz? Sizce de olumlu bir geri dönüş alabilecek mi? Görüşlerinizi bizlerle paylaşmayı ihmal etmeyin.