Sigaraya yeniden zam geldi. Sigaraya 6 Aralık pazartesi günü zam yansıyacak. Bir çok markaya gelen zam ciddi bir şekilde tüketiciyi etkileyecek.


Sigara Zammı Şaşırtıyor


Sabah saatlerinde artık tel dal sigara satan marketlere rasladık. Sigara stoklayanlar gibi getiren toptancılarda sigara getirmeyi duraksattı. Büyük marketler de bile sigara sayısının son iki gündür düştüğünü görüyoruz.
Sigaraya gelen zam belli oldu!

Sigaraya bu geceden itibaren gelen zam belli oldu! 6 Aralık pazartesi günü itibariyle sigaraya ne kadar zam geleceği belli oldu.

2-6 TL Sigara zammı!

2 Aralık tarihinde gelen Royal Tobacco grubu sigaralar 2 TL zamlanmıştı. Maliyet ve kur farkı nedeniyle gelen zam için bu zammın üzerinden de zam yapılacağı açıklanmıştı. 6 Aralık tarihinde itibaren sigaraya 2 ile 6 TL arasında zam gelecek ve sigaralar zamlı olacak satılacak.

Sigara zammı için ortalama olarak 3 TL zam geldi denilebilir. 2 ile 6 TL arasında gelecek zam sonrası ortalama bakılırsa 3 TL sigara fiyatları zamlanıyor.

Toplu sigara satışları yapılmaması nedeniyle sigaraya zam geldiği iddiaları gerçek oldu. Resmi duyuru bayilere gün içerisinde yapılacağı açıklandı.

Gelen zamlarla birlikte bir çok vatandaş sarma sigara konusuna gelse de sarma sigaraya da ortalam yüzde 25 zam geldiği ortaya çıktı!