CES 2022 etkinliği için hazırlıklarını tamamlayan Samsung, tanıtacağı monitörler ile ilgili duyuru yayınladı. 3 farklı monitör ile karşımıza çıkan şirket, Odyssey Neo G8, Smart Monitor M8 ve UHD Monitor S8 modellerini sergileyecek.

5-8

Dünyanın ilk 4K 240Hz oyuncu monitörü: Samsung Odyssey Neo G8

32 inç boyut ile tanıtılacak olan Odyssey Neo G8, 3.840×2160 piksel çözünürlüğe sahip. 1000R kavis ile karşımıza çıkan cihaz, quantum mini LED teknolojisi ile dikkat çekiyor.

1.000.000:1 kontrast değeri ile oldukça iddialı olan Odyssey Neo G8, Samsung’un görüntü kalite kontrolünü sağlayan Quantum Matrix teknolojisini de barındırıyor.

2 adet HDMI 2.1 ve 1 adet DisplayPort 1.4 portu bulunan Samsung Odyssey Neo G8 modelinde bağlanan cihazı tanıyarak ayarları otomatik değiştirme özelliği de mevcut.

Şirketin kullanıcılara sunacağı bir diğer monitör ise inceliği ile dikkat çeken Smart Monitor M8 modeli. 32 inç panel büyüklüğüne ve UHD ekran boyutuna sahip olan cihaz, bilgisayar ve TV bağlantısı olmadan OTT (Over the top) servislerini kullanma imkanı sunuyor. Bu sayede kullanıcılar, monitörleri ile direkt olarak YouTube, Netflix ve Amazon gibi video platformlarına monitör üzerinden direkt erişebiliyor.

Bir önceki modelden yaklaşık yüzde 33 ince olan cihaz, 11.4mm boyuta sahip. Mıknatıslı kamera düzeneğine sahip olan monitör, kolay kurulum ve kullanım özelliğiyle karşımıza çıkıyor.