Samsung, TV tarafında CES fuarı için 2022 modellerini karşımıza çıkardı. Yeni cihazlar kalite yükseltmeleri ve yeni kolaylıklarıyla dikkatleri üzerine çekti. Baktığımızda, ana akım Neo QLED serisinin artık 120Hz yenileme hızı yerine 144 Hz ile geleceğini gösterdi. Buna ek olarak serinin ilk 4K ve 8K televizyonları oluyorlar.

Televizyonlar kaynak ne olursa olsun görüntü kalitesinde iyileştirmeler vadediyor. Tüm 8K ve 4K Neo QLED serileri, 12 bit arka ışıktan 14 bit‘e geçti. Böylece daha doğru bir parlaklık sağladı. Aynı zamanda, mini LED serisinin kalitesini iyileştiren yeni bir Şekil Uyarlamalı Işık Kontrolü özelliğine sahip oldular.

Samsung’un yeni TV’lerinde yazılımın önemi büyük

Samsung‘un yeni televizyonlarında yazılım önemli bir rol oynadı. Tüm 2022 TV‘lerinde akış içeriğinin toplanmasına yardımcı olan yeni bir ana ekran yer alıyor. Buna da bir Oyun Merkezi’ özelliği eşlik ediyor. Bu seçenek konsol ve bulut tabanlı oyunları doğrudan başlatmanıza olanak tanıyor.

Birlikte İzle modu yayınları ve akış programlarını uzaktaki arkadaşlarınızla konuşma imkanı sundu. Bu yönüyle de biraz SharePlay‘e benziyor.

1-10

Samsung‘un micro LED serisi artık çerçevesiz bir ekranla geliyor. Bu noktada dev TV’nin evinizin dekoruyla uyum sağlaması amaçlandı. Buna ek olarak yüzde 10 daha geniş bir renk yelpazesi sundu. Şirket henüz seri hakkında kullanılabilirlik ve fiyat açıklamasında bulunmadı. Cihazlar 32 inç ile 85 inç arasında satışa çıkıyor.

Samsung’dan bulut oyun platformu hamlesi

Samsung, TV arayüzünü elden geçiriyor. Bu noktada oyun ihtiyaçlarının çoğunu tek bir yerde toplamak istiyor. Oyun Merkezi aracılığıyla, konsol oyunlarını doğrudan TV’nizin ana ekranından başlatma imkanı sunuluyor. Böylece oyunlara biraz daha hızlı bir şekilde giriş yapma seçeneğine sahip oluyorsunuz.