Türkiye son zamanlarda kaydedilen kur atışından ötürü çok zor bir dönemden geçiyor. Bir yandan ise sıfır otomobil fiyatları ile tek bir gecede 60 bin TL'lik artış kaydetti. Bir taraftan ise akaryakıt fiyatları dudak uçuklattı. Akaryakıt fiyatlarına gelen zamlarsa ÖTV oranının %0'a yaklaşmasından dolayı pompaya yansıdı.


Tüm herşeye yeniden alıştık derken, bir kötü haberle daha uyandık. Benzine kısa süre içerisinde 3 TL'lik zam geleceğini ifade eden iki destek bulunuyor. Bu haberleri ise Ekonomist Doç. Dr. Oğuz Demir ve EPGİS Başkanı Fesih Aktaş basına aktarmış durumda.


Benzine pazartesi günü ciddi bir zam gelebilir!


Ekonomist Doç. Dr. Oğuz Demir, bir açıklama yaparak benzine pazartesiden itibaren litre fiyatı bazında 40-45 kuruşluk bir zam geleceği söylenildi. Oğuz Demir bu açıklamayı sosyal medya platformu olan Twitter üzerinden yaptı. Dün akşam yapılan açıklama ile beraber benzinin 11 TL olacağınını aktardı.


Benzin 11 TL olacak açıklaması gecikmedi!


Fesih Aktaş ise ilerleyen zamanda benzinin litre fiyatının tam 11 TL olabileceğini ifade ederken, motorine ise 2 TL zam geleceğini de aktardı. LPG'de bu durumdan nasibini alıp 1 TL'lik zam ile karşımıza çıkacak.


Aktaş açıklamalarında EMS'ye dikkat çekerek bu sistemin geliştirilmemesinden dolayı akaryakıta KDV eklenmek zorunda kalındığını belirtti. Benzin 11 TL'ye kadar çıkacağına zaten herkes inanmaya başladı. Çünkü düşeceğine inanmıyoruz.