Öz Sağlık-İş Sendikası Genişletilmiş Bakanlar Kurulu Toplantısı ciddi bir katılım sağlanarak 7-8-9 ve 10 Ekim 2021'de gerçekleştirildi. Bu toplantı sırasında ele alınan konular ise şöyle,


Sağlık Bakanlığı Toplu İş Sözleşmesi ile saha uygulamalarında yaşanmış olan problemler, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı için yeni dönem iş sözleşmesi ve TİS'e göre aykırı işçi çalıştırma gibi konular ele alındı.

Kısaca özetlemek gerekirse bu toplantının amacı genel anlamda çalışma hayatını etkileyen konuların değerlendirilmesi üzerine oldu. Afyonkarahisar'da gerçekleştirilmiş olan toplantıda bu kararların tamamına ayrı ayrı zaman verildi.

Neler Kaydedildi?


İlk olarak Öz Sağlık-İş Sendikası Genişletilmiş Başkanlar Kurulu Toplantısı ülke genelinde bir örgütlenme ve kurumsallaşma çalışmalarının etkisine yönelik ciddi bir katılım ile gerçekleşerek bir genç sendika olmasına rağmen çok kısa bir sürede elde edilen kazanımları ve başarımları değerlendirildi.

Ek olarak saha üzerinde yer alan sıkıntılar konuşulup çözüme dayalı iştihare yapıldı.


 Bu toplantıda ayrıca HAK-İŞ'in Genel Başkanı olan Mahmut Arslan, sağlık ve sosyal hizmet işkolunda devamlı taşerondan kadroya geçmiş olan işçilerin tayin gibi özellikle zorunlu emeklilik ve görev tanımı ile ev tipi çalışma konularında yaşanılan sorunlara yönelik iştihare yaparak çözümler ele alındı.


 Ek olarak Genel başkan Devlet Sert tarafından sağlık ve sosyal hizmetlerde çalışan işçilerin ve üyelerin saha üzerinde yaşadıkları sorunların tamamına yönelik çözümler üreterek, son 7 yılda elde edilen başarının devamının geleceğini söyledi.