Nvidia’nın HPC (Yüksek Performanslı Bilgi İşlem), yapay zeka ve otomotiv endüstrisi ile ilgili gerçekleştirdiği GTC etkinliği geri dönüyor. Şirket, Mart 2022’de gerçekleştirilecek etkinlik için açıklama yaptı.

2020’de pandemi sürecinin başlamasıyla birlikte birçok firma fiziksel etkinliklerini iptal etmek zorunda kaldı. 2021 yılındaki etkinliklerin neredeyse hepsi çevrimiçi gerçekleştirildi.

Nvidia GTC 2022 etkinliği hibrit olacak

Nvidia Başkan Yardımcısı Jeff Fischer, yakın zamanda bugüne kadarki en güçlü mobil GPU olan RTX 3080 Ti modelini tanıtacak. Ayrıca Fischer’ın Ocak 2021’in sonuna kadar piyasaya sürülecek masaüstü RTX 3090 Ti ve giriş seviyesi model olan RTX 3050 modellerinden bahsedeceği tahmin ediliyor.

GTC, her yıl düzenli olarak bahar ayında gerçekleştiriliyor. Nvidia, GTC etkinliğini bu yıl 21-24 Mart tarihleri arasında gerçekleştireceklerini açıkladı.

93

Nvidia CEO’su Jensen Huang tarafından sunulacak olan etkinlik, otomotiv endüstrisinde önemli bir yere sahip. 21 Mart’ta başlayacak geliştirici konferansı, San Jose’de yüz yüze gerçekleştirilecek.

Şirket, 20 Mart’ta Derin Öğrenme Enstitüsü (DLI) atölye çalışması yapılacağını da duyurdu. Konferansın geri kalanında çeşitli konuşmalar, DLI eğitimi ve paneller yer alacak.

Nvidia’nın GTC 2022 etkinliğinde AMD’nin Kasım 2021’de piyasaya sürdüğü Instinct MI 200’ün rakibi olan Hopper mimarisini de tanıtması bekleniyor. Şirketin ilk kez çoklu yonga tasarımı kullanacağı Hopper mimarisi, sunucularda kullanılacak.