Son iki haftadır en popüler dizi haline gelen Squid Game'in Netflix'e olan maliyeti gün yüzüne çıktı. Popüler dizilere göre kıyaslandığında masraf oldukça düşük görünüyor. 


Netflix'in son zamanlarda ki en başarılı yapımlarının başında yer alan Squid Game gündemde kalıcılığını ve yerini korumaya devam ediyor. Şimdi ise Netflix'in bu diziye olan toplam harcaması açıklandı. 


Bölüm Başına 2.6 Milyon Dolar Harcandı!


Kısa süre önce Bloomberg kaynaklı habere göre Netflix, Squid Game için tam olarak 24.1 milyon dolar harcadığı açıklandı. Bu demek oluyor ki ortalama 2.6 milyon dolar gibi bir bütçe ile bölüm başı masraf yapmış durumda. Squid Game'in 111 milyon hane olarak izlendiğini ve en fazla izlenen Netflix dizisi olduğunu belirtelim.


Şimdi bir kıyaslama olması ve daha iyi anlayabilmeniz için örnek vermek istiyoruz. Netflix'in bir diğer dizisi olan The Crown için Variety'nin raporlarına bakıldığında bölüm başı tam 10 milyon dolar harcamış durumda. Artık siz iki diziyi kıyaslayın ve aradaki farkı görüp ne kadar uygun olduğunu anlayın.


Dile kolay 2.6 milyon çok büyük gibi görünse de gerçek oyuncu sayısı ve getirmiş olduğu üstün başarının yanında pek bir önemi kalmıyor.