Kısa süre önce sosyal medya üzerinden bir anda gündemde yer edinen 'muz yeme' videoları için Göç İdaresi Genel Müdürlüğü bir açıklama yaptı. Videolarda bulunan 7 kişinin yakalandığı belirtilirken, şahıslar için sınır dışı edileceği ifade edildi.


Ülkemizde son zamanlarda birçok açıdan tartışmalara neden olan sokak röportajları, kısa süre önce tepki toplamış olan 'akımın' oluşmasına neden oldu. Bir sokak röportajında konu olan 'Ben muz yiyemiyorum ama sizler kilolarca muz alıyorsunuz' ifadesinden sonra sosyal medya üzerinde yabancı uyruklu kişilerin 'muz yedikleri' videolar kısa sürede viral oldu.


Bu şekilde çok fazla tepki toplayan videolar, 'alım gücümüz ile dalga geçiliyor' şeklinde ifadelere neden oldu. Videoların oluşturduğu etkiden hemen sonra İçişleri Bakanlığı'na bağlı olarak Göç İdaresi Genel Müdürlüğü'nden konu hakkında çok güzel açıklama gelerek tebrik edilecek bir hareket görüldü.


7 şahıs yakalandı işlemler başladı:


Göç İdaresi'nin yaptığı açıklamalara baktığımızda provakatif şekilde paylaşımcılar için yürütülmüş temiz çalışma sonucunda "Sosyal medya üzerinden provokatif paylaşımlar hakkında" başlığı altında videoları paylaşan  7 kişinin yakalandığı ifade edildi.

Yakalanan kişiler için işlemler başlatılmış olup en kısa sürede sınır dışı edilecekleri vurgulandı.