PÜİS'in açıklamalarına göre pazartesi günü petrole bir zam daha geliyor. Kısa süre önce benzin ve motorine gelen zam haberini sizlere duyurmuştuk. Şimdi ise motorine 23 kuruş daha zam yapılacağı duyuruldu. Bu zam ise ÖTV'nin sıfırlanmasından dolayı anlık olarak pompa fiyatına yansıyor.


Son zamanlarda sürekli ani çıkışlar seyreden dolar/TL kuru, bugün 9.25 civarında seyrediyor. Kurda ki bu artış yaşamımızı da etkilemeye devam ediyor. Cumartesi günü motorine 41 kuruş zam gelmişti. Ancak bu zam üstünden bir gün geçmeden yeni bir zam haberi daha geldi.


Son gelen bilgiler doğrultusunda 18 Ekim Pazartesi'yi Salı'ya bağlayan gece motorin için bir zam daha geliyor. 23 kuruşluk zam yapılması açıklanırken bu zam direk olarak pompaya yansıyacak. Buna ek olarak 40 kuruş benzine zam gelmişti ve bir zam daha geleceği ifade ediliyor.

Durum böyle olunca motorine bu gece 23 kuruş zam daha geliyor ve pompa fiyatına yansıyacak.


Benzine de tekrar zam geliyor:


Benzin için ne kadar zam yapılacağı henüz açıklanmış değil. Ancak Benzin içinde bir zam daha gelecek LPG'de elbette bu durumdan nasibini alacak. Pazartesi günü tüm detaylar belli olacak.