Meteoroloji, 27 Temmuz'dan 31 Temmuz tarihine kadar Antalya’nın yer aldığı bölgenin kıyı kesimlerinde hava sıcaklığının mevsim normallerinin 4 ila 6 derece üzerinde seyredeceğini açıkladı. Vatandaşların aşırı sıcaklıklarda olası yangınlara karşı tedbirli olması için uyarıda bulunuldu.

Meteoroloji 4. Bölge Müdürlüğü Bölge Tahmin ve Uyarı Merkezi'nden yapılan açıklamaya göre, Antalya, Muğla, Isparta ve Burdur illerinin yer aldığı bölgenin kıyı kesiminde hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin 4 ila 6 derece üzerinde, iç ve kuzey kesimlerde ise mevsim normallerinin yer yer altında seyrediyor.

Bursa’da da yarından başlayarak Pazar gününe kadar süreceği tahmin edilen sıcaklıkların Perşembe günü 37 dereceye kadar yükselmesi bekleniyor.

Nem oranının en yüksek Cuma günü yüzde 85 olacağı tahmin edilen Bursa’da, yetkililer mecbur kalmadıkça öğle saatlerinde dışarı çıkılmaması uyarısında bulundu.

SICAK HAVA 31 TEMMUZ'A KADAR SÜRÜYOR

27 Temmuz Çarşamba günü saat 12.00'dan 31 Temmuz 18.00’a kadar ise sıcaklıklarının iç kesimlerde de artarak mevsim normallerinin 4 ila 6 derece üzerinde seyredeceği belirtildi.

Uludağ’da bahçesine gelen ayıyla konuştu, o anlar kameralarda Uludağ’da bahçesine gelen ayıyla konuştu, o anlar kameralarda

MEVSİM NORMALLERİNE DÖNÜYOR

Sıcaklıkların 31 Temmuz sonrası kıyı kesimlerde ise 2 ila 4 derece azalarak mevsim normalleri civarında olacağı tahmin ediliyor.

AW675908_02