Meteoroloji uyarıyor.Bu hafta sıcaklıklar yağışlarla beraber azalış gösterecek. Batı kesimlerinde sıcaklıklar normalin altına düşecek. Cuma günü itibariyle ülke genelinde kar yağışları etkisini gösterecek.


Ülke genelinde sıcaklıkların düşmesiyle beraber kuvvetli yağışlar ve kar yağışları ülkenin birçok yerinde kendini gösterdi. Meteoroloji Genel Müdürlüğü, haftalık hava tahmin raporlarını ise kendi siteleri üzerinden duyurdu.

ÜLKE GENELİNDE YAĞIŞLAR ETKİSİNİ GÖSTERECEK


Yapılan değerlendirmeler sonucunda hava sıcaklıklarında ülke genelinde ciddi bir azalış görülerek batı kesimlerinde ise mevsim normalleri altında sıcaklık düşüşleri etkisini gösterecek.


Ülkemiz, sıcaklıkların azalmasıyla beraber yağışlı havaların etkisini hissettirecek. Açıkça kıyı Ege ile Marmara'da kuvvetli yağışlar bekleniyor. Marmara, Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu'nun kuzeybatısı ve Batı Karadeniz'de sağanak ve gök gürültülü sağanak etkili olacak.


EGE BÖLGESİ


Ege'de metrekareye 50 ile 100 kilogram arasında yağış düşmesi bekleniyor. Kıyı Ege, İstanbul, Bursa, Yalova, Çanakkale, Balıkesir ve Manisa çevrelerinde yağışların kuvvetli olması bekleniyor.


AKDENİZ BÖLGESİ


Akdeniz'de hafta başında şiddetli rüzgar görülecek. Bölgede sonraki günlerde ise yağış bekleniyor.

ÇARŞAMBA GÜNÜ DOĞU VE İÇ EGE'DE KAR VAR


Doğu kesimlerde beklenen karla karışık yağmur ve kar, çarşamba günü itibarıyla iç Ege'de kendini gösterecek.

İSTANBUL'DA SICAKLIK 10 DERECEYE DÜŞECEK


İstanbul'da iki gün boyunca kuvvetli yağış görülecek. Hafta boyunca yağış devam edecek.15 derece olan hava sıcaklığı hafta ortasında 10 dereceye düşecek.

ANKARA'YA KAR GELİYOR


Ankara'da hafta başında 16 derece olan sıcaklık salı gününden itibaren düşmeye başlayacak ve 6 dereceye kadar düşecek. Kentte, cuma gününden itibaren kar yağışı etkili olacak.


İZMİR'DE KUVVETLİ YAĞIŞ BEKLENİYOR


İzmir'de haftanın ilk iki günü kuvvetli yağış var. Özellikle kuzey ilçelerde yağış kendisini daha da hissettirecek.

METEOROLOJİ OLUMSUZ DURUMLARA KARŞI UYARDI


Meteoroloji, yağışların neden olabileceği sel, su baskını, yıldırım ve kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli olunmasını istedi.

13 ARALIK PAZARTESİ

14 ARALIK SALI