Meclisden onaylanmış olan kredi, uygulanmaya başladı. Uygulanan kredi paketi ile beraber borçlar kapanacak. Sondakika gelişmesi olarak karşımıza çıkan kredi kampanyası ile bankalarda yer alan kredi ve kart borçları tek bir yerde toplanıp, devletin desteğiyle ödenecek.


Borçları kapatmak adına devlet destekli alınacak kredi için başvuru yapmanız gerekmektedir. Başvuru yapacak olan kişilere uygun faiz oranları ile uzun vadelerde kredi imkanı sağlanacak. Meclisin gündeminde yer alan kredi bankası olarak hizmet veren bankalar ise Ziraat, Vakıfbank ve Halkbank olarak yer alıyor. Bu bankalar üzerinden kredi başvuru yapan kişilere kredi şartları sağlandığı taktirde imkan sağlanacak ve borçlar tek yerde duracak.


Ziraat Bankası’nın borç kapatma kredisi devlet destekli geldi!


Kamu bankası olarak başta yer alan Ziraat Bankası kredi imkanına karşılık veriyor. Ziraat üzerinden borç kapatmak için başvuru yaparsanız eğer 200.000 TL'ye kadar borç kapatma kredisi alabileceksiniz. Ayrıca emekli maaşlarını ziraat bankasına taşıyanlara yüksek limitler verilecek. Kredi notunuz düşükse bile maaş taşıma durumunda kredi verileceği duyururuldu.


Ziraat Bankası'nın başlatmış olduğu kredi kampanyasında düşük faiz oranları geliyor. Kredi başvuru yaparken şubeye uğramanız veya internet bankacılığı üzerinden formu doldurarak onay almanız mümkün. Banka kredi başvurusu sonrası değerlendirme yapılacak ve size sonuç mesajı gelecektir.