KYK burs ve kredi başvuruları ne zaman açıklanacak? Ekim ayı içerisinde başvuruların gerçekleşmesi beklenirken GSB'den henüz resmi bir açıklama gelmedi. Bir açıklama yapıldığı zaman sizlere tekrardan haber vereceğiz. Ancak başvuruların Ekim ayı sonuna doğru başlaması bekleniyor.


KYK BURS BAŞVURUSU NE ZAMAN? 


Burs ve krediler için henüz başvuru tarihleri açıklanmadı. Bu gelişmelerden haberdar olmaz için https://gsb.gov.tr adresini ziyaret edebilirsiniz. 


KYK BURS/KREDİ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR? 


Burs ve kredi başvuruları başladı zaman daha önceden yapıldığı gibi hem yazılı hemde görsel olarak duyurusu yapılacaktır. Başvurular e-Devlet üzerinden yapılmaktadır. Eğer e-Devlet şifreniz yoksa PTT şubeleri üzerinden e-Devlet şifresi temin edebilirsiniz. 


Bunun yanı sıra PTT'ye gitmeden (internet bankacılığı, e-imza, mobil imza, T.C. kimlik kartı) gibi araçlar üzerinden de e-Devlet sistemine giriş yapabilirsiniz.


Başvuru sırasında öğrencilerden bazı bilgiler talep edilmektedir. Bu bilgiler teyit edildikten sonra değerlenme aşamasına geçiş yapıp daha sonra netlik kazanacaktır. Bu söylediğimiz teyit işlemleri burs için geçerli olup, geri ödemeli kredi tüm öğrencilere verilmektedir.