Son dakika gelen haber kapsamında üniversite öğrencilerine özel duyuru. Kısa sürede üniversite öğrencilerinin kredi ve burs hesaplarına 1950 TL ödenecek. 


Öğrencilerin Geri Ödemeli Kredi ile Burs ödemelerine yönelik güzel bir haber geldi. Artan zamlardan sonra yurt fiyatları ve gıda fiyatları gibi hatta giyim sektöründe ki zamla beraber öğrencilerin ciddi anlamda ekonomik sıkıntı çektiğini biliyoruz. 
Üniversite öğrencilerin bu koşullarda en çok merak ettiği soru ise geri ödemeli kredi ve bursların ilk ücretlerinin ne zaman yatırılacağı olmakta. Son dakika haberlerine göre üniversite öğrencilerinin beklediği haber duyuruldu. Yakın zamanda üniversite öğrencilerinin kredi ve burs hesaplarına 1950 TL’lik bir ödeme yapılacak. Yapılacak ödemenin detaylarına ve zamanına bu haber yazımızda net bir şekilde ulaşabileceksiniz.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları esas alındığında, ülke içerisinde milyonlarca üniversite öğrencisi bulunmakta. Pandemi sürecinin hafiflemesi ile birlikte üniversite öğrencileri okullarına gidebilmekte ve örgün eğitime geçiş yapmış durumdular. Ancak pandemi durumunun ve günümüzde yaşan ekonomik çalkantıların birçok alanda fiyat pahalılığına sebep olması üniversite öğrencilerinin eğitim hayatında zorluklara sebep olmakta. Tüm bu sebepler dolayısıyla üniversite öğrencileri Kredi ve Yurtlar Kurumuna başvuru talebini yaptığı kredi ve burs ödemeleri merakla bekliyordu.

Kredi ve Yurtlar Kurumunun paylaştığı son bilgiler dahilinde, aralık ayı itibariyle üniversite öğrencileri uzun süredir bekledikleri bu ödemeleri alabilecekler. Bu ödemeler Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olup başvuru yapmış üniversite öğrencilerinin T.C Kimlik numarasının son rakamına göre yapılacağı duyuruldu.

Eğer bir üniversite öğrencisi olarak başvurunuzu yaptıysanız ve başvurunuz onaylandıysa, bu ay T.C kimlik numarasının son rakamına göre ödemelerinizi alabileceksiniz. Ödeme tarihleri şu yönde,

T.C kimlik numarasının son rakamı 0 ise bu ödemeyi ayın 6’sında alacağınızı ifade etmektedir.
T.C kimlik numarasının son rakamı 2 ise bu ödemeyi ayın 7’sinde alacağınızı ifade etmektedir.
T.C kimlik numarasının son rakamı 4 ise bu ödemeyi ayın 8’inde alacağınızı ifade etmektedir.
T.C kimlik numarasının son rakamı 6 ise bu ödemeyi ayın 9’unda alacağınızı ifade etmektedir.
T.C kimlik numarasının son rakamı 8 ise bu ödemeyi ayın 10’unda alacağınızı ifade etmektedir.
Üniversite öğrencilerinin merak ettiği bir diğer konu ise burs ve kredi ücretlerinin ne kadar olacağı yönünde,

KYK Lisans burs ve kredi ücretleri, 650 TL olarak belirlenmiştir
KYK Yüksek Lisans burs ve kredi ücretleri, 1300 TL olarak belirlenmiştir.
KYK Doktora burs ve kredi ücretleri, 1950 TL olarak belirlenmiştir.