4 bankadan son dakika haberi vatandaşları mutlu etti. 4 bankanın ortak verdiği karar ile kredi faizni 0.99 oranına düşüreceğini duyurdu. Başvuruda bulunan kişiler 0.99 faiz oranında kredi kullanabilecekler. Kamu bankalarının da arasında bulunduğu bu bankaların arasına kamu destekli Şekerbank'ta katıldı. İhtiyaç kredisi olarak kullanılacak bu kredilere uygun müşteriler hemen kullanabilecek.

Kredi kullanmak isteyenler, son zamanlarda ve özellikle pandemi döneminde, kredi alabilmeleri için yüksek faizlerle krediler kullandılar. Bir tek devlet destekli olarak kredi düşük faizli verilmekteydi. Şu an için ülkemizde ve özellikle kamu bankalarında yeni bir çalışma mevcut. Bankalar kısa süreliğine 0.99 faiz oranı ile kredi vereceğini açıkladı. Yalnız bu kredilerin henüz ne zaman verileceği belli değil. Konu ile ilgili yaptığımız açıklamalarda, kamu bankaları ile birlikte, Şekerbank bu kampanyaya katılacağı belli oldu. Verilecek kredilerde ise en fazla 25.000 TL kredi verilecek ve 24 ay vadeli olarak işlem yapılacak. 0.99 faiz oranı ile alacağınız bu kredilerde 3 ay erteleme olmayacak. 

0.99 Kredileye Başvuru Şartları 

Başvuru yapacak olan kişiler banka politikalarına uygun müşteri olması gerekecek. Diğer kredi kampanyalarında olduğu gibi bu kampanyada da kişilerin kredi notuna ve kredi siciline bakılacak. Uygun faiz oranı olan 0.99 üzerinden kredi kullanacak kişiler, banka kredi notu yüksek olması durumunda bankadan otomatik olarak onay alacaklar. Kişilerin ayrıca diğer bankalardaki borçlarında gecikme olmaması şartı da var. TC vatandaşı olan ve 18 yaşından büyük olan kişiler bu kredileri kullanacaklar.

Uygun Faizli Kredi Başvurular Ne Zaman?

Başvuru için Kasım ayı işaret ediliyor. Eğer karar onaylanırsa ve kısa süreli olarak (ay sonuna kadar) başvurular alınacak ve sınırlı sayıda kişilere kredi verilecek. Ziraat Bankası, Vakıfbank, Halkbank ve Şekerbank bu krediler için banka internet sitesi üzerinden işlem yapacak. Başvuru yapacak olan kişiler, banka internet sitesi üzerindeki başvuru formunu eksiksiz dolduracak ve buna göre işlem yaparak kredi kullanacaklar. İhtiyaç kredisi kullandığınızda banka sizlere ne kadar onay verdiğini de SMS atarak söyleyecek. Onaylı kredileri banka şubelerinden ve internet bankacılığı üzerinden kullanacaksınız.