Gaziantep deplasmanında mağlup olan Konyaspor, yarın Vanspor FK yı evinde ağırlayacak. Konyaspor Türkiye Kupası maçını kazanarak tur atlamak istiyor.

Süper Lig’deki çıkışını bir anda Gaziantep yenilgisiyle duraduran Konyaspor, rotasını Türkiye Kupası’na çevirdi. Klüp, turnuvanın 4. tur maçını yarın akşam saat 19.00’da Doğu Anadolu Ekibi, Vanspor ile kendi sahasında karşılaşacak. Maçın hazırlıklarını akşam saatlerinde yapacağı antrenmanla bitirecek olan Konyaspor, maç saatini bekleyecekler.

HEDEF ŞAMPİYONLUK YOLU!

Türkiye Kupası’ndaki rotasını şampiyonluğa çeviren Konyaspor, turnuva boyunca elinden geleni yapacak. Daha önce şampiyonluk hedefledikleri olduğunu belirten Konyaspor teknik direktörü İlhan Palut, ‘Türkiye Kupası’nı kazanmayı istiyoruz. Kupa’ya şu maçlar bitsin de kurtulalım gözüyle asla bakmayacağız. En iyi mücadelemizi ortaya koymaya çalışacağız.

Konyaspor Kupa için mücadele edecek! 1

Fırsat veremediğimiz oyuncular var, onları da Kupa’da görme fırsatımız olacak. Görme fırsatı derken turlar atlayarak görme fırsatına sahip olmak istiyoruz. İnşallah Kupa’da gidebildiğimiz yere kadar gitmek istiyoruz. İnşallah bu final olur, inşallah bu kupa olur. Sonuna kadar Kupa’da ciddiyetle mücadele edeceğiz’ ifadelerini kullanmıştı.