3 bankadan konut kredisi fırsatları başladı. 3 bankadan konut kredisi başvurusu nasıl yapılır? Bugün sizlere 3 banka üzerinden konut kredisi hakkında bilgi vereceğiz ve sizlerde bu kampanyalardan sonra hayalinizde ki evi satın alabileceksiniz.


Konut kredisi kullanacak olan vatandaşların bankaların kredi haberlerini takip ettiğini biliyoruz. Bu kredi kampanyalarından birisi de düşük faizli olarak verilmesi beklenen konut kredileri oluyor. 12 ay vadeye dek verilecektir. 120 ay vadeya kadar verilen bu konut kredilerinde özel olarak düşük faiz oranları uygulanacak. Kredi notu 1100 üzeri olan bütün müşteriler gelir belgeleri ile 3 ay ertelemeli ve 36 ay vade ile kredi çekebileceklerini hatırlatalım.
Konut kredileri başvurusu yapmak için bankaya giderken kimliğinizi gelir belgenizi ve alacağınız evin tapu belgesini vermeniz gerekiyor. Bu şartlara uygun olduğunuzda ve evraklarınızı hazırladığınızda vereceğimiz 3 banka üzerinden konut kredisi başvurusu yapabilirsiniz.

Ziraat Bankası 120 ay vade ile konut kredisi 


Ziraat Bankası üzerinden 120 ay vadeye kadar konut kredisi başvurusu yapabiliyorsunuz. Ziraat Bankası 120 ay vade ile konut kredisi başvurusu yapacak olan müşteriler bankanın devlet bankası olmasından dolayı daha uygun faiz oranları ile birlikte Kredi kullanacaklardır. Sizlerde eğer kredi kullanmak istiyorsanız ve konut kredisi almak için banka arayışınız varsa Ziraat Bankası müşterilerine düşük faiz oranları ile birlikte kredi imkanı sağlamaktadır. Alacağınız evin ekspertiz değerinin yüzde seksenine kadar Ziraat Bankası üzerinden konut kredisi kullanabilirsiniz. Kredi başvurularınızı evraklarınız ile birlikte en yakın Ziraat Bankası şubesinden yapabiliyorsunuz.


Akbank 120 ay vade ile konut kredisi 


Akbank üzerinden de 120 ay vadeye kadar konut kredisi başvurusu yapabiliyorsunuz. Kredi başvurusu yapacak olan müşteriler 36 ay vadeye kadar ve 3 ay ertelemeli olarak bu kredileri kullanabilmektedir. 120 ay vade ile konut kredisi kullanacak olan müşterilerin şartlara uygun olması durumunda kredilerini hemen aynı gün içerisinde onay alacaklar ve ekspertiz raporu belli olduktan sonra da kredilerinde hesaplarına geçireceklerdir.

Kredi kullanacak olan kişilerin en az 1200 ve üzerinde kredi notunun olması gerekiyor. Size en yakın banka şubesinden kredi başvurusu yapabilir. Alacağınız evin ekspertiz değerinin yüzde seksenine kadar da konut kredisi kullanabilirsiniz.


Şekerbank konut kredisi başvurusu


120 ay vadeli ve ayrıca 240 ay vadeli olarak banka üzerinden konut kredisi başvurusu yapabiliyorsunuz. Kredi başvurusu yapmak için size en yakın Şekerbank şubesine gitmeniz yeterli. Şekerbank üzerinden konut kredisi başvurusu yapacak olan müşteriler gelir belgesi ve alacakları evin tapu belgeleri ile birlikte kredilerini en yakın banka şubesinden kullanabiliyor. Kredi başvurusu onaylandıktan sonra bankanın belirlediği ekspertiz diğerine göre banka sizlere kredi onayı verecektir. Genellikle 180 ay ve 240 ay vade ile de kredi aldığınız zaman bankadan yüksek limitli krediler kullanabilirsiniz.