Bilindiği üzere “Konuşanlar” programı ile Hasan Can Kaya RTÜK radarına takılmış ve incelemeye girmişti. Olay ilginç bir şekilde büyüdü ve inanılmaz bir sarmal ile karşımıza çıktı.


Pandemi sürecinde inanılmaz bir başarı ile yıldızı parlayan bir isimdi Hasan Can Kaya. Önce sosyal medya hesabından başlattığı programı sonrasında Youtube platformuna taşınmış ve daha önce benzeri görülmemiş bir sayıda takipçiye ulaşmıştı.

Başarısı Acun Ilıcalı’nın gözünden kaçmayan Hasan Can Kaya programı “Konuşanlar” ile tüm hakkı satın alınarak Exxen TV’ye transfer olmuştu. Tüm buraya kadar herşey normal herkes hayatından memnun ve Hasan Can Kaya hayranları da günden güne artmaktaydı. Taki bir gün Nihat Genç’in Hasan Can Kaya’ya diş bileyip RTÜK radarına sokmasına kadar.
RTÜK’ün inceleme başlatması sonrası deyim yerinde ise “Konuşulanlar” programı için yer yerinden oynadı. Nedeni ise aslında özetle Fatih Altaylı’nın “Megafonla Ananıza Sövmüyor Ya Çocuk, Size Ne” sözlerinde saklı.

konuş

Öyle ya şimdiye kadar programdan, içeriğinden ve sunucusu Hasan Can Kaya’dan kimse rahatsızlık duymamıştı, zira program hiçbir zaman televizyon ekranlarında olmamış, isteyenin izlediği Youtube platformunda ve sonrasında ücretli abonelik sağlayan paralı bir platform olan Exxen’de yayınlanmıştı.

İzleyicilerinin yanı sıra birçok ünlü isimden de destek alan Hasan Can Kaya hakkında önce şaka mı henüz anlamadığımız şekilde gazeteci olarak bilinen Arif Hür’ün iddiası ile koprolali hastalığı var denildi ki kendisinin belirttiği üzere Tourette sendromunun bir özelliği olan Koprolali, istemsiz şekilde küfretme ve saldırgan sözler söyleme rahatsızlığıymış.

Medyada Hasan Can Kaya’nın sakladığı hastalık başlıkları ile yer alan haberlerden sonra bir haber daha yer almaya başlandı. Onedio platformu başta olmak üzere birçok platformda RTÜK’ün sadece ATV ekranlarında işi olmayan ünlülere ceza kestiği anlatıldı. Bu anlatımda herkesin bildiği, birçoğumuzun da gerçekten travma yaşamasına neden olan ama RTÜK’ten hiçbir şekilde inceleme ve ceza almayan yapımlara da yer verildi.