Twitter’da bugün bazı iPhone kullanıcılarının WhatsApp uygulamasıyla ilgili sorunları hakkında bazı tweet’ler atıldı. Bu hatayla karşılaşanlar, iPhone ana ekranında simgeye dokunduktan sonra ilgili programın çöktüğünü gördüler. Bazı kullanıcılar bu hatanın sebebini, iOS 15.2 güncellemesine bağladı.

WhatsApp, uygulamanın iPhone cihazlarında çökmesiyle ilgili henüz resmi bir açıklama yapmadı. Hata, şu anda hem WhatsApp’ın normal sürümünü hem de WhatsApp Business’ı etkiliyor.


WhatsApp, pek çok iPhone kullanıcısında çökmeye başladı


Aşağıda yer alan tweet’te gördüğümüz üzere WhatsApp, Touch ID uyarısından hemen sonra mesajlar ekranında çöküyor. Ardından uygulama sizi iPhone’un ana ekranına geri yönlendiriyor. Pek çok iPhone kullanıcısı bu durumu Twitter hesapları üzerinden belirtti.


WhatsApp, Apple‘ın iMessages hizmetine benzer şekilde, telefonunuzun internet bağlantısı üzerinden diğer kullanıcılara mesaj göndermenizi sağlıyor. Daha büyük video dosyaları ve mesajlar gönderme yeteneği, büyük grup sohbetleri için destek, okundu bilgileri ve daha fazla özellik, WhatsApp’ı 100‘den fazla ülkede en popüler mesajlaşma uygulaması haline getirdi. Uygulama 5 milyardan fazla kez yüklendi.

Facebook, bireysel uygulamalara göre finansal verileri açıklamasa da, uzmanlar WhatsApp‘ın geçen yıl şirkete 5 milyar ile 10 milyar arasında gelir getirdiğini düşünüyor. Buna ek olarak uygulamanın 2.3 milyar günlük kullanıcıya sahip olduğu iddia edilen bilgiler arasında yer alıyor. Geçtiğimiz Temmuz ayı itibariyle WhatsApp’taki aylık aktif kullanıcı sayısı 2 milyar olarak hesaplandı.

Siz de buna benzer bir sorunu WhatsApp uygulamasında yaşıyor musunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!