Instagram, Reels üzerinde çalışmalarını sürdürüyor. Şirket, kullanıcıları Reels videolara teşvik etme amacı ile kendini geliştirmeye devam ediyor. Ayrıca Reels özelliği Facebook ve WhatsApp uygulamasında da yer alması planlanıyor. TikTok uygulamasında yapılan paylaşımlar Instagram’ın reels kısmına da sıkça yansıyor.

Son olarak Instagram tarafından ‘Reels Yanıtları’ özelliği kullanıma açıldı. Test aşamasında olan bu özellik artık kullanıcılara sunuldu ve videolardaki yorumlara doğrudan Reels ile yanıt verilebilecek. Tiktok uygulamasının ve Instagram’ın Reels kısmının birçok ortak özellikleri bulunmaktadır. Reels videolara son gelen özelliğin birebir aynısı TikTok uygulamasında da yer alıyor.

Peki Bu Özellik Nasıl Kullanılır?

Reels alanında bulunan videolara yapılan yorumun altında ‘Yanıtla’ butonu yer almaktadır. Yanıtla butonuna tıklayın ve daha sonra sol köşede mavi kamera simgesine tıklayarak video çekimine başlayabilirsiniz. Video çekiminin ardından videonuzu takipçileriniz ile paylaşabilirsiniz.

Reels kısmına gelen özelliklerden biri de: videoyu yanıtladığınız zaman yorumu çıkartma olarak yerleştiriyor. Bu durum sayesinde takipçileriniz o videoyu hangi amaç ile paylaştığınızı anlayabiliyor. Instagram tarafından yeni özellik şu açıklama ile duyuruldu:

"İçerik üreticilerin Instagram’da yarattığı toplulukları seviyoruz. Bu nedenle, hedef kitlenizle etkileşime geçmenizi sağlayacak yeni bir özellik olan ‘Reels Görsel Yanıtları’nı kullanıma sunmaktan heyecan duyuyoruz. Artık yorumları Reels ile yanıtlayabilirsiniz. Yorum bir çıkartma olarak açılacaktır."