Sosyal medya devi olarak bilinen Facebook'un en sevdiği uygulaması Instagram'ın profile birden çok link ekleme özelliği üzerinde mesai harcadığı ortaya çıktı.


Günümüz sosyal medya kullanımlarında yalnızca vakit geçirmek, hatta eğlenmek gibi durumların ötesinde dijital kart, kurumsal kimlik ve kariyer ağları olarak da kullanılmakta. Yeni tanışılan insanlar veya işverenlerin birçok sosyal medya profilleri bazı zamanlar fırsatlara vesile olurken bazı zamanlar da ise başımızı ağrıtabiliyor.


Hayatımızın bir parçası olarak görülen sosyal medya uygulamalarında ki profillerimiz, paylaştığımız gönderi ve storiler ile gerçeğin ötesinde bir profile dönüşüyor. Bu bakımdan sosyal medya kişisel profilleri ve internet ağı etkilemişini sağlamak adına bazı özellikleri bünyesinde taşıyor.


Facebook bağlantı özelliği


Instagram'da çalışmalar devam ederken, yeni bir test edilen özelliği Alessandro Paluzzi, Instagram bio da profil kısmına fazladan link ekleneceğini belirtti. Paluzzi üzerinde çalışılmış olan bu yeni özelliği kendi profili üzerinden duyurdu ve Facebook bağlantısı öne çıkacak dedi.