En çok kullanılan sosyal medya uygulamalarından biri olan Instagram, güncelleme ile bünyesine yeni özellikler eklemeye devam ediyor. Kullanıcıların memnuniyetini arttırmak için farklı özellikler üzerinde çalışan uygulama şimdi de hikâye beğenme özelliği ile geliyor. Edinilen bilgilere göre atılan hikayeler için beğeni imkânı sunulacak. Mesaj gönder işaretinin yanında yer alacak olan ufak kalp sayesinde hikayelere beğeni atılabilecek.

Hikayeleri izlediğimiz zaman mesaj gönder seçeneği ve alttan yukarıya doğru kaydırdığımız zaman hikayelere emojiler ile yanıt verme seçeneği bulunuyordu. Şimdi ise gönderilerde yer alan beğenme seçeneği hikâye kısmında bulunacak.

Instagram bu özelliğin denenmesi için Türkiye’de bazı kullanıcıların erişimine açtı. Bazı kullanıcılar bu özelliğin aktif olduğunu belirtti ve deneme süresinin ardından güncelleme ile tüm kullanıcılara bu özellik açılacak. Instagram uygulaması daha önce getirdiği güncelleme ile gönderilerin beğeni sayısını gizleme seçeneğini kullanıcılara sundu. İsteyen kullanıcılar gönderilerinin beğenme sayısını saklayabiliyor. Şimdi ise hikâyeye gelen beğenme özelliğinin kullanıcılardan nasıl tepki alacağı büyük merak konusu oldu.