Instagram'da son zamanlarda ülke genelinde hizmet kesintilerini görüyoruz. Bu kesintileri bir yeni özellik ile beraber yeni güncelleme ile beraber artık duyuracağı açıklandı. Sizlerde böylelikle instagram çöktüğü zaman hemen Twitter'a girip haberlere bakma gereğinde kalmayacaksınız. 


Sizlerinde bildiği üzere geçtiğimiz günlerde Facebook ve Facebook'a bağlı olan WhatsApp ile İnstagram gibi bütün uygulamaların tamamında hizmet kesintisi veya çökme durumu yaşandı. Kullanıcılar bu sorun karşısında ilk olarak Twitter uygulamasına giderek gerçekten sorunun kendilerinde mi yoksa uygulamada mı olduğunu araştırmaya ve takip etmeye başladı.


Instagram kendi blog sayfası üzerinde bir paylaşımda bulunarak, yeni bir özellik hakkında açıklama yaptı. Bu yeni özellik ile beraber herhangi bir hizmet kesintisi söz konusu olduğunda kullanıcılara bir bildirim gidecek. Böylelikle kullanıcıların Twitter uygulamasına akın etmelerinin önüne geçilmiş olacak.


Instagram'ın çöktüğünü duyuran bildirimler şu şekilde görünüyor


Instagram'ın yapmış olduğu açıklamalara bakıldığında, küçük çaplı kesintilerde bildirim gelmeyecek. Tüm kullanıcılar kesintiden etkilendiği zaman bu bildirimler sizlere haber verecek. Şirket geliştirmekte olduğu özelliği daha önceden ABD'de, daha sonrada bütün dünyadaki kullanıcılarına sunacağını belirtti.