İBB Başkanı İmamoğlu, Bahçeli'nin "İl il gezmekteki amacı?" sorusuna cevap verdi. İmamoğlu verdiği cevapta, "Niye gittiğimi sorgulayacak olması yerine tebrik telefonu açmış olsa daha mutlu olurdum" şeklinde cevap verdi.
İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Mediciyeköy Meydanını incelemeye gitti. MHP başkanı Bahçeli'nin "Görev sahası İstanbul ile sınırlı olan belediye başkanının ilçe ilçe veya il il gezmesinde ki amaç ne?" sözlerine karşılık isimsiz bir şekilde yanıtlaması dikkatleri çekti.


Belediyenin 22 Ocak 2021'de "Mecidiyeköy Meydanı" revizyon çalışmaları tam 10 ay gibi bir sürede bitti. İmamoğlu'nun meydan incelemesine CHP il başkanı Canan Kaftancıoğlu ile Şişli Belediye Başkanı Muammer Keskin'de bulundu.
İmamoğlu açıklamalarında Gümüşhane ve Elazığ gezilerini, İBB için yapılacak okulları için; "İstanbullu'ya hizmet eden bir insan adına Gümüşhane'ye okul yaptıracağım." Sözlerinde bulundu. Daha sonra ise "İBB'ye 1.5 sene hizmet veren bir insanın adına, manevi bir hizmetten sonra benim oraya ne için gittiğimi sorgulaması yerine telefon açıp tebrik edebilirdi genel başkan; mutlu oldurdum" sözlerinde bulundu.


"İş biliğine kapımız açık"


Başakşehir'deki KYK Yurdu'nda eylemde bulunan öğrencilere internet sağlamak için krizi anlatan İmamoğlu, "Ben kişilerin, kurumların başında yer alan isimlerle pek ilgilenmemekteyim. İlgilendiğim asıl şey hizmet sunmak. Gençlerin ihtiyacı varsa çözümü için İstanbul en üst düzey teknoloji ve imkana sahip. Bu bakımdan yurtlarda yaşamakta olan gençlerin internet imkanlarına sınırsız bir şekilde çözüm getirmeye talibiz.  KYK yurtlarına hizmet vermek için hazırız. Bu bakımdan işin başında bakan olsun veya genel müdür hatta il müdürü olsun kapımız sonuna kadar açık. Tüm iş beraberliğine açığız." şeklinde açıklamalarda bulundu.

"Kıskandıklarını hissediyorum"


İmamoğlu'na CHP başkanı Kılıçdaroğlu'nun "Ziyaretler için benden izin aldı" açıklaması için soru soruldu. "Genel Başkan'ımdan izin almış olduğum ve bilgi verdiğim kesinlikle doğrudur. Bizde parti terbiyesi bu şekilde devam eder. Genel başkanımızla ilk günden beri yaklaşık 11 yıldır kurumsal bir ahlaka uygun hareket ettik. Elbette bu durumu kıskandıklarını biliyorum. Yinede bu duygu ve düşünceler bizi bu günlere kadar getirdi. Ben bu durumdan mutluluk duyuyorum ve çok da gururluyum." dedi.


Mecidiyeköy Meydanı'nı 1 milyondan fazla kişi kullanıyor!


Gün içerisinde ortalama 1 milyondan fazla kişi Mecidiyeköy meydanını kullanıyor. İnşaat alanı ise toplamda 7 bin 800 metre. Alanda 2 bin 500 metrekareye sahip yeşil alan bulunmakta. 63 tane ağaç dikimi yapıldı. Oturma ve dinlenme ekipmanlarının ise 450 metrekare içerisinde yer aldığı belirtildi.