Perşembe günleri CNN Türk üzerinden sunulan 'Gece Görüşü' programı için Hande Fırat, Murat Özvardar ve koruması ile şöfürü ile birlikte yola çıktılar. Ankara üzerinden İstanbul'a gitmekte olan araç TEM Otoyolu üzerinde Bolu Tüneli'ne az bir süre kala 34 DKS 290 plakalı araca, Savaş Kanpara'nın kullanmış olduğu araç 41 AES 573 plakalı kamyonun 08 AAC 948 plakalı dorsesinden jantı ile birlikte kopmuş olan tekerlekleri çarptı. Olay anını anlatan Fırat bazı açıklamalarda bulundu.


Arka koltukta haber okuduğunu söyleyen Hande Fırat, gözlerini açtığında dev gibi lastiği görmüş olduğunu söyledi. Dört kişilik araçta önde ve arkada emniyet kemerlerinin takılı olduğunu ve her zaman arka koltukta oturup kemerini taktığını dile getirdi.


Kemerlerin etkisi ve hava yastıkları açıldığı için hayatta olduklarını söyleyen Fırat, çok korktuğunu ve o anki tek düşüncesinin 'gittik' olduğunu dile getirdi. Bunun sebebi ise lastiğin arabaya çarpma anını gördüğünü ve arabadan çıktığında titrediği ancak sağımızda solumuza baktıklarında herhangi bir sıkıntının olmadığını ve Allah'a şükrettiğini belirtti.

Hande Fırat Denetimin Öneminden Bahsetti


Fırat ayrıca yanlarında bulunanların emniyet kemeri sayesinde hasar almadan kazayı atlattıklarını ve kaza sırasında kemerin önemini anlayıp mutlaka uzun yolda TIR ve kamyonların tüm kontrollerini yapmadan yola çıkmamaları gerektiğini belirtti. Siz ne kadar iyi araba kullanırsanız kullanın karşıdaki nin sorunu sizi de öldürebilir ifadesinde bulundu.