İyi bir reklam bütcesi ile büyük bir kitleyi kısa zamanda yakalayan He Coin, binlerce vatandaşı dolandırdığı iddia edildi. Bir çok fenomen isimle reklam anlaşması yapan ve fenomenlere güveneren yatırımda bulunan kişiler 200 kat zarara uğradıklarını belirtiyor. 0.01 dolardan ön satışı yapılan He Coin'in 0.0005 dolara düştü. Şirketin websitesi ve sosyal medyada bulunan hesapları kapatılmış durumda. 

He Coin nedir?

Geçtiğimiz Ekim ayında blok zinciri üzerinde yeni teknolojiler geliştirme sözü veren He Coin adında bir girişim ön satışa başlamıştı. Yabancı kaynaklı olarak tanıtılan girişim Twitter üzerinde pek çok fenomene ve teknoloji sitelerine reklam vererek büyük kitlelere yayıldı. Ekim ayı boyunca net bilgiler olmasa da sadece kendi uygulaması üzerinden 0.1$ olarak ön satış yapıldı. 

22 Kasım itibariyle ön satıştan alınan varlıkların kilidini açma sözü veren He Coin ne var ki açılmadan kendi elinde bulunan tüm varlıkları sattı ve binlerce yatırımcıyı zarar ettirdi. Sosyal medya He Coin mağdurlarının hakkını arayan gönderileriyle doldu.