Bir çok konuda yer alan yorumları eleştiren Hakan Ural, sağlıkçıları değil ama sağlıkçının takınmış oldukları durumu eleştirdiğini belirtti.


Kanal D ekranlarında Hakan Ural ile Nur Tuğba Namlı'nın sunumlarıyla karşımıza çıkan 'Neler Oluyor Hayatta' programında, Kocaeli'de bir hastanede yaşananlar ele alındı. Ural açıklamalarıyla sosyal medyada gündeme oturdu.
Özellikle hastanenin acil kısmında tedavi amacıyla gidildiğinde eylem yapan doktorların hastalara bakmamasına karşılık eleştiri yapan Ural,“Çocuğun ölürken eylem yaptığı için müdahale etmeyen doktorun gözünü oyarsın.” demişti.

“SAĞLIKÇIMIZIN ACİL SERVİSTE TAKINDIĞI DURUMU ELEŞTİRDİM SAĞLIKÇILARI DEĞİL”


Sosyal medyada sağlık çalışanlarına yönelik ifadeleri eleştirilen Ural, hakkında 45 binden fazla tweet atıldığını belirterek şu ifadeleri kullandı:

“Dün, bir sağlıkçımızın acil serviste takındığı tutumu eleştirdim, sağlıkçıları değil. Sevgili sağlıkçılarımıza sesleniyorum. 53 yaşındayım beni 16 yaşımdan beri tanıyorsunuz. Sizi değil, toplumun herhangi bir kesimini ayırt etmeksizin; dili, dini, ırkı ne olsun benden insanımı kırma veya aşağılama bekler misiniz? Niyetim bu olmasına rağmen birinizi bile kırıp incittiysem Allah rızası için özür dilerim.


“MİLLETVEKİLİNİN EVİNDE TERÖRİST YAKALANMIŞ, TÜRKİYE BENİ KONUŞUYOR”


Dün Meclis’te bütçe görüşmeleri yapılıyor. Bir milletvekilinin evinde terörist yakalanmış. İçişleri Bakanı buna rağmen Meclis’te saldırıya uğruyor ama Türkiye’nin birinci gündemi Hakan Ural. 45 bin tweet. Cahil dediler. Mezarda ölmüş anneme saldırdılar. Beni vatan haini yaptılar.”