Teknoloji devi Google, kısa süre önce bir etkinlikte en iddialı olan akıllı telefon modellerini duyurdu. Pixel 6 ile Pixel 6 Pro ile görünen üretici, Tensor işlemcileriyle beraber bir yeni döneme adım atıyor. Yeni Pixel 6 serisinin piyasaya çıkmasıyla beraber Google, temel uygulamarı içinde yeni özelliklerle geliyor.


Android 12'nin piyasaya adım atmasıyla beraber revize edilen uygulamalardan başta Google Fotoğraflar, Pixel 6 serisi yenilendi. Uygulama içerisine Magic Eraser adında yeni bir işlev getirildi.


Google Fotoğraflar, Pixel 6 serisi için yeni özellikle geliyor!


Google, Pixel 6 modelleri için birçok özellik duyuruldu. Başta fotoğraflarda bulunan dikkat dağıtıcı nesneleri kaldırmak için gelen Magic Eraser oluyor. Bu özellik Al teknolojisi ile gereksiz nesneleri kaldırmak için geliyor.


Açıkçası Magic Ereser ismi daha önceden de biliniyordu. Birkaç yıl önce Google'ın düzenlemiş olduğu I/O etkinliğinde görülmüştü. Şimdi ise aktif olarak kullanılacak.


Google Fotoğraflar uygulamasında ki Magic Eraser; arka planda bulunan insanlar, elektrik hatları ve elektrik direkleri gibi dikkat çeken nesneleri algılıyor ve bunu kaldırmayı önerecek. Sizlerde istek doğrultusunda kaldırabileceksiniz.


Duyuru yapılmış olan özellik, 28 Ekim günü Google Pixel 6 serisi ile beraber kullanılacak. Diğer modellere gelip gelmeyeceği ise henüz belli değil.