Güney Kore merkezli Samsung'un daha önce 2011 yılında sunmuş olduğu Note serisi, kullanıcılarından o kadar güzel geri dönüşler aldığı için şirket Note serisine vazgeçilmez bir model olarak bakmaya başladı. Ancak son dönemlerde, kullanıcılar bu seriye olan hayranlığını bıraktığını biliyoruz.

Bunun en büyük nedeni ise Samsung'un her yıl yeni bir Note modeli çıkarmamış olmasıydı. Şirket bu konuda hassasiyetini korumayıp yerine katlanabilir model Z Flip 3 ve Z Fold 3 modelini tanıtmaya başladı. Şimdi ise Galaxy serisi Note modelini tarihi gömmek üzere. Son gelen detaylarda ise alüminyum Galaxy S22 Ultra modeli bu iddiaları çok fazla güçlendirmiş oluyor. 

P Kamera Modülü

Görüntüleri her zaman olduğu gibi xleaks7 ve CoverPigtou sızdırmış durumda. S22 Ultra modelinde "P" şeklinde bir kamera modülü yer alıyor. Ek olarak telefonun Note serisinde alışık olduğumuz gibi daha köşeli bir tasarım ile gelecek. 

s22 ultra

Son zamanlarda render görüntüleri çıkmış ve telefon S-Pen slotuyla görüntülenmişti. Eğer Orijinal hali böyle olursa Note serisi artık tamamen mezarı kazılmış bir cihaz olarak kalacak. S22 ve S22+ konusunda ise S serisi yerini koruyacak. Bu bakımdan Note serisi, S serisinin en yüksek modellerinde kendini hatırlatabilir.

Galaxy S22 Ultra’nın donanım özellikleri nedir?


120 Hz tazeleme hızı ve QHD+ çözünürlüğe sahip Super Amoled LTPO bir ekran ile gelecek. Ekran boyutu ise 6,8 inç olacak. Exynos 2200 işlemcisine eşlik edecek AMD'nin RDNA2 GPU'su yer alıyor.
12 GB RAM ve 5212 depolama alanı ile gelecek olan telefonun kamerasına baktığımızda 12 MP çözünürlüğünde ultra geniş açılı ve 12MP 3 kat optik yakınlaştırmaya sahip 2. kamera yer alırken 12MP periskop kamera ve 108MP ana kamera yer alıyor.