Galatasaray'ın yeni stad adı "Ali Sami Yen Spor Kompleksi NEF Stadyumu" olarak duyuruldu. Başkan Burak Elmak ve NEF Yönetim Kurulu Başkanı Erden Timur sponsorluk anlaşması için resmi imzaları sonunda attı. Sarı-Kırmızı takım bu anlaşma ile 10 yıl içinde 725.000.000 TL + KDV gelir sağlayacak.


Nihayet Galatasaray stat sponsoru bulundu. Timur Şehircilik Planlama A.Ş arasında 5 sezonluk toplamda 10 sezon için tam 725.000.000 TL + KDV değerinde isim hakkına ilişkin sponsorluk ve reklam tanıtım sözleşmesi imzalandı. Bu anlaşmaya karşılık 652.500.000 TL + KDV'si Galatasaray Futbol A.Ş için kalan 72.500 TL + KDV ise Galatasaray Spor Kulübü Derneği'ne ödeneceği belirtildi.

Türk Spor Tarihinde En Büyük Anlaşma Sağlandı!


Şimdiye kadar Türk spor tarihinde en büyük isim sponsorluk anlaşması olduğunu söyleyebiliriz. Bir önceki isim anlaşması 30 milyon + KDV olarak duyurulmuştu. Sponsorluk bedelini Burak Elmas'ın açıklamasına göre Türk lirası üzerinden belirlendiği biliniyor. 10 sezonluk bir anlaşma yapıldığını ve toplamda 725 milyon TL'lik anlaşma için imza atıldığı ifade edildi. Böylelikle Gatasaray için en büyük anlaşmanın bu olduğunu belirtebiliriz.


Burak Elmas açıklamalarında seçim zamanında Galatasaray taraftarlarına sözümüzü verdik ve tam olarak tutmak için gerekli hazırlıklara devam ediyoruz dedi. Sözlerden bir tanesinin ise isim hakkı olduğunu ve Erden Timur, Galatasaray'a en iyi teklifi sunduğu yönünde açıklamalar yaptı.