Beşiktaş'la oynadığı maçta 2-1 mağlup olan Galatasaray, maç sonrası transfer için hareketlilik yaşanıyor. Sarı-Kırmızılı ekibin gündeminde 6 numara ve kaleci takviyesi yer alıyor.

Galatasaray'da yaşanacak olan değişim devre arası transfer döneminde de devam etmesi bekleniyor. Sarı-kırmızılılarda 2022 ocak ayında öncelikli olarak orta saha oyuncusu ve kaleci takviyesi yapılacak.

Hürriyet'tin haberine göre Assunçao'yu uygun maliyetle kiralayan ancak bu futbolcudan şu ana kadar istediği verimi alamayan Galatasaray, 6 numara transferini devre arasında bitirecek.

Gedson Fernandes ve Elneny dışında ara transferde bu açığı kapatmak adına Galatasaray, alternatif oyuncu sayısını da bu süre zarfında artıracak. Beşiktaş derbisinde de kaleyi yanlış zamanda terk edip hatalı goller yiyen Muslera'ya alternatif olacak yerli kaleci devre arası alınacak.

Uzun seyahatler sonrası ikinci kaleci problemi nedeniyle idmansız şekilde maçlara çıkan Uruguaylı eski günlerini mumla aratıyor. Fatih Öztürk ve İsmail Çipe'nin formaya aday olamaması nedeniyle Muslera'yı dinlendirip forma rekabeti yaratacak bir isim kadroya katılacak.

Galatasaray'ın kale için 1 numaralı gözdesi İrfan Can Eğribayat. Sezon başında da girişimde bulunulan genç kalecide işi çözmek için yönetim kararlı şekilde masaya oturacak. Sarı-kırmızılılar İrfan Can için Göztepe'yi para artı takas futbolcu teklifi ile ikna etmeye çalışacak.