Fenerbahçe şimdiden devre arasında savunmaya takviye için kollarını sıvadı. Vitor Pereira'nın raporu kapsamında hareket eden takım şimdide Panagiotis Retsos ile anılmaya başladı. 


Sarı-Lacivertlilerin Vitor Pereira devre arasındaki transfer zamanı geldi. Portekiz merkezli çalıştırıcı, Serdar Aziz dışında stoper alternatifi olmayan takım için ocak ayında yeni bir takviyenin söz konusu olduğunu duyurdu. 


Durum böyle olunca Fenerbahçe'nin gözü Panagiotis Retsos'a çevrildi. Fenerbahçe, Bayer Leverkusen ile yapılan anlaşması bu sezon sonunda bitmesi beklenen Retsos'un transferini devre arasında uygun bir bedel karşılığında tamamlamak istiyor. 


Alman ekip ise yeni sezonda Retsos'u düşünmüyor. Bunun asıl sebebi ise Avrupa Ligi ve Almanya Kupası'nda 1'er maça çıkıp skora faydası dokunmadığı olarak ifade ediliyor.


Bir yandan ise Bayer Leverkusen, Retsos'u 19 yaşındayken 17,5 milyon euro karşılığında Olympiakos'tan almış ancak beklenen başarının gerçekleşmediğini görüyoruz.


Panagiotis tam 2,5 yıl Alman ekibinde formasını giymiş ve Sheffield United'den sonra St. Etienne'e için kiralanmıştı. 


Daha önceleri 18 milyon euro olarak piyasa değeri olan oyuncunun şimdiki değeri ortalam 4,5 milyon euro değerinde olarak biliniyor. 


Son olarak 23 yaşında olan sağ ayaklı stoper oyuncusu hem sağ hemde sol bek mevkilerinde de oynayabiliyor.