Süper Lig'de bu sezon şampiyon olmak isteyen Fenerbahçe, sezona sağlam bir giriş yapıyor. Geçtiğimiz sezonlara kıyasla ilk 8 haftada çok başarılı bir grafik sunan SarıLacivert takım 9. haftasında deplasmanda Trabzonspor'a karşı yenik olsa bile ümitleri yeşeriyor. Vitr Pereira'nın gelmesinden sonra takıma yapılan destekler sonucu oldukça fazla güç elde edenen Fenerbahçe'de asıl konu ise takıma veda edecek isimler oluyor. Kanarya'lılar bazı oyunculara elveda diyecek. Ciddi bir yükseliş için ise bazı isimler Avrupa radarına takılmış durumda.


Fenerbahçe son zamanlar gündemde yerini koruyor. En son Süper Lig'de Trabzonspor'a mağlup olmuş takıma yönetim tarafından haken hataları olduğu belirtilirken, bir yandan da UEFA Avrupa Ligi'nde oynanması beklenen Antwerp maçı için çalışmalar devam etmekte.


Avrupa gruplarında yer alan ve ilk 2 hafta içerisinde sadece 1 puan almış kanaryalılar, Antwerp maçından mutlaka 3 puan alması gerekiyor. Diğer yandan ise Süper Lig'de bu sezon şampiyon olmak zorundalar.


Tüm bu durumların farkında olan Vitor Pereira ve diğer teknik edip, oyuncular ve yönetim ekibinin tamamı mesai içerisine girmiş durumdalar.


Bütün bu gündemin yanında ise Fenerbahçe için ayrılacak isimler gündemde yer edindi. Yönetim maaş yükünü hafifletmek ve bazı oyunculara elveda etmek istiyor. Bu bakımdan önemli isimler de ayrılacak gibi duruyor.
Açıkçası Avrupa'da ciddi teklifler almış olan Fener, bu bakımdan transferler konusunda güçlü bir değerlendirme yapmakta.


İlk Sırada Sinan Var!


Fenerbahçe'de 6 oyuncu ayrılması bekleniyor. Bu isimlerin en başında ise Sinan Gümüş yer alıyor. Sarılacivert kadrosunda düşünülmeyen 27 yaşında ki futbolcunun Başakşehir'e geçeceği belirtildi.


Pelkas'a İtalya'dan Teklif!


Fenerbahçeli Yunan oyuncu Dimitrios Pelkas, bir önceki sezona kıyasla bu sezon istenilen performansı sergileyemedi. Yaşamış olduğu sakatlıklar da elbette bu duruma neden oldu. 27 yaşındaki oyuncuya İtalya merkezli Bologna'nın ilgisi büyük.

Arda ve Muhammed radara yakalandı!


Fenerbahçe'de genç yetenek olarak anılan Arda Güler ile Muhammed Gümüşkaya, Belçika'da gündeme oturmuş durumda. 16 yaşındaki Arda Güler'e Brugge talip çıktı. Muhammed'i ise A takıma transfer olacak.


Altay'a şok eden teklif!


Newcastle United Ocak ayı için transferlere başlamış durumda. Arap sahipleri ile transfer olayları gündemde olan Altay Bayındır iddilara göre milli kaleci olarak ilgileri çekmiş durumda. Kısa süre içerisinde gelişmeler netleşecek.

Attıla Szalaı'e bağlandı!


Attila Szalai, göstermiş olduğu performans ile dikkatleri çekiyor. 23 yaşında olan savunmacı hem sarılacivertlileri hemde milli takımda gösterdiği performanslarına değer kattı. Yükseliş elbette Avrupa'da da dikkatleri çekti. Atletico Madrid ile Sevilla oyuncuyu almak istiyor. Kanarya ise performanslı oyuncuyu şuan bırakmak istemiyor.