Galatasaray Teknik Direktörü olan Fatih Terim, UEFA Avrupa Ligi E Grubu'nda konu edecekleri olimpik Marsilya maçından önce ciddi açıklamalarda bulunmuştu. Fenerbahçe derbisine henüz girmek istemediklerini söyleyen Terim, Mustafa Muhammed'in satın alınması hakkında da açıklamalarda bulundu. Tecrübeli direktör, "Mustafa Muhammed için karar vermek için zamanımız var. Uzatma yolunda gidebiliriz" ifadelerinde bulundu.

Terim, Olimpik Marsilya'nın gerçekten güçlü bir takım olduğu söylerken, "Burada oyuncularımdan bir beklentim var; oyunun kontrolünü ele geçirmemiz ve kendi sahamızda seyircilerin karşısında oyunu oynamaya devam etmek. Marsilya basit bir takım değil. Aksine çok zor bir takım. Ciddi ve sert bir maç karşılaşması olacak. Turnuvadan önce UEFA Avrupa Ligi'nin beğendiği bir takım ile karşılaşıyoruz. Dikkat etmemiz gerekiyor. Kazanmamızın anlamı büyük elbette. Şimdi müthiş bir olasılık zinciri var. Buradan gidemeyebiliriz gibi. Buradan neredeyse ikinci olarak Lokomotiv Moskova gelebilir. Öyle bir fikstür var. Buna çok dikkat etmeliyiz. İsteğimiz bitirip oradan gelecek iki neticeyi de bekleyip o güzel duyguyu yaşamak.” diyerek açıklama yaptı.

"İLLİZYONLARDAN KENDİMİZİ KURTARMALIYIZ"


Fatih Terim, Spor Toto Süper Lig'in 13. haftası 2-1 kaybettikleri ve kırmızı kart ile sahadan atıldığı derbi için yorum yapmama kararı aldığını belirtti.


"Derbi heyecanları, hakem hataları yada yabancı kuralları gibi görülen illüzyonlardan kendimizi kurtarmak zorundayız" şeklinde açıklama yapan Fatih Terim sözlerine şöyle devam etti;


"100 yıldan fazla süredir biz kendi içimizde oynuyoruz ve sürekli yeniliyoruz. Marsilya maçının öneminin önüne de herhangi bir şey getirmek istemiyorum. Galatasaray, Fenerbahçe ile 100 yılı aşkın süredir karşılaşıyor, kazanıyor, kaybediyor. Muhakkak ki bizim rakibimizle oynadığımız maçların sonucu çok önemli. Çok üzüldük. Önemini biliyoruz ama Galatasaray için Marsilya maçı daha önemlidir. Çünkü bunun telafisi yok, onun telafisi var. Fenerbahçe derbisinde çok güçlü bir futbol oynadık ama Marsilya maçının önüne hiçbir şey geçmemeli ve geçmeyecektir."


"MOTTO KAYBETSEDE ALKIŞLANMALI"


Fatih Terim, açıklamalarında Motto kaybetse bile alkışlanan bir takım olmalı diyerek sözlerine şu şekilde devam etti;
"Bu çok güzel bir durum. Galatasaray da da durum bu şekilde. Taraftarımız da böyle. Taraftarlar siz çok güzel oyun oynadınız ve formanın hakkını verdiniz. Sonuç ne olursa olsun gurur duyacağım bir takımı seyrettim. Bende alkışlıyorum" dedi.