Ekonomik sıkıntıların yaşandığı bu günlerde zamlardan sonra emekli vatandaşların kendi bankaları özel kampanyalar başlatıyor. Emekli olan kişilere verilecek olan bir diğer destek ise nakit desteği oluyor. Kendi maaş bankanızdan 3 bin TL'ye kadar ödeme alabileceksiniz. Alınacak 3000 TL ödeme sizlere artı para olarak emekli maaşı hesabınıza yatıyor ve kredi olarak kullanmayacaksınız. Acil ihtiyaçlarınızda 3000 TL'yi çekebilir ve 12 taksitle geri ödeyebilirsiniz. 

Emekli olan kişiler 3000 TL'ye kadar alıp almadıklarını görmek istiyorsa bankaya başvuru yapması gerekiyor. Başvuru yapmak istiyorsanız bankaların mobil uygulamasını kullanabilir ve şubelere gitmeden onay alıp almadığınızı görebilirsiniz. 

Ziraat Bankası 3000 TL ödeme yatırıyor


Ziraat Bankası yapmış olduğu emekli kampanyaları ile son zamanlarda oldukça fazla başvuru alan bankaların başında gelmektedir. Devlet bankası olmasından dolayı Ziraat Bankası emekli müşterilerin en çok tercih ettiği bankaların başında geliyor. Ziraat Bankası üzerinden 3000 TL artı para kullanmak istiyorsanız emekli maaşı hesabınız üzerinden internet bankacılığı şifresi alarak mobil uygulama aracılığı ile başvuru yapabilirsiniz. Ziraat Bankası şubelerinden ve Ziraat Bankası müşteri hizmetleri numarası üzerinden de emeklilere verilecek olan kredili mevduat hesabı başvurusu yapabilir veya daha önce bu parayı aldıysanız limit yükseltmek için işlem yapabilirsiniz.

Vakıfbank emekliye 3000 TL ödeme


Vakıfbank üzerinden emekli olan kişiler 3000 TL'ye kadar ödeme alabiliyor. Emekli olan kişilere 3000 TL'ye kadar ödeme veren Vakıfbank kendi Bankasından maaş alan vatandaşların bu kampanya yapıyor. Emekli maaşınızı Vakıfbank üzerinden alıyorsunuz Vakıfbank arı resmi internet sitesine girerek buradan internet bankacılığı şifreniz ile birlikte internet şubesine girebilir kredili mevduat hesabı başvurusunu online internet üzerinden yapabilirsiniz.
Ayrıca banka şubelerinden bankanın kendi ATM'si üzerinden bir müşteri hizmetleri numarasını arayarak da istediğiniz zaman işlem yapabilir ve emekli olmanız durumunda 3000 TL artı para alabilirsiniz.

Kamu bankaları haricinde maaşınızı özel bankalardan alıyorsanız maaş almış olduğunuz banka şubesinden internet şifresi olarak mobil uygulama üzerinden kredili mevduat hesabı başvurusu yaparak artı para için işlem yapabilirsiniz.