Sürekli gelen zamlardan sonra dikkat çeken bir gelişme kaydedildi. Türkiye Ekmek Üreticileri İşverenleri Sendikası, un fiyatlarının ciddi bir şekilde yükselmiş olduğunu ve zam geleceğinin ön haberini belirtti. Gelen açıklamalara göre ekmek 3-4 TL'ye satışa çıkacak.


Son zamanlarda ülkemizde ciddi bir zam haberleri ortaya çıkmaya başladı. Üstelik ürünlerin fiyatları henüz dahi yükselmeye devam ediyor. Bu işin sonu nereye kadar uzanır bilmiyoruz ancak son gelen açıklamalara göre temel gıda maddelerinden ekmeğe bile zam geleceği anlaşılıyor.


Türkiye Ekmek Üreticileri İşverenleri Sendikası (TEÜS) Genel Başkanı Cihan Kolivar kısa süre önce yapmış olduğu açıklamalara göre ekmek üretimi kapsamında ciddi sıkıntılar ortaya çıkıyor. Maliyetlerin artık kontrol edilemeyecek düzeye ulaştığı ve 10 gün içerisinde kepenk kapatmaya kadar gidebileceğini söyledi.


Ekmek, 3-4 TL olacak


Açıklamalara göre 50 kilogram olan un çuvalı, kısa süre önce 200 TL'den 360 TL'ye çıktı. Bu bakımdan zam gelmesi artık mecburiyet olmuş olarak görülüyor. Yinede zam gelmesi bir çözüm değil çünkü 3-4 TL'ye ekmek satılması vatandaşın alım gücünü çok etkileyecek.