Evde yapılabilecek iş fikirleri, yalnızca işi olmayan kişiler için geçerli değildir. Gündüz çalışıp, gece de ek gelir elde etmek isteyen kişiler de, bu fikirlerden tavsiye alabilir. Birçok sektörle ilgili işler, evde rahatlıkla yapılabilir.

1.Youtuber Olmak

Günümüzde yediden yetmişe herkes, internet dünyasında sürekli olarak gezintidedir. Burada birçok sosyal medya uygulaması sıklıkla ziyaret edilir. Bunlar içerisinde video içeriğinde olan youtuberlık, ilgi gösterilen bir sayfadır. Youtuberlık ile çeşitli videolar yayınlayarak, yüksek gelirler elde edebilirsiniz. İnternette en fazla izlenen platformlardan biri olduğu gibi işletme potansiyeli de kolaydır. Youtuberlık mesleğini;

  • Gün içerisinde yaptığınız çeşitli etkinliklerle
  • Oyun videolarıyla
  • Gittiğiniz yerleri anlatmanızla
  • Ya da sevdiğiniz işi videoya dökmek istediğinizde yapabilirsiniz.

Youtuberlık, günümüzde özellikle gençlerin tercih ettiği bir meslektir. Ancak her kitlenin rahatlıkla yapabileceği bir sektör.

2. Oda Kiralama

Tatil yöresinde bir yerde yaşıyorsanız, burada evinizde kullanmadığınız bir oda olduğu takdirde bunu turistlere kiralayabilirsiniz. Bu durum genellikle yabancılar tarafından yapılıyor. Ancak günümüzde birçok kişinin ek gelir olarak tercih ettiği bir meslektir. Oda kiralama işi ile aylık 400TL, 600 TL kazanç elde edebilirsiniz. Bu da ek gelir için oldukça ideal bir fiyattır. Örneğin çevreniz geniş ise ve evinizde fazladan oda bulunuyorsa, bunu yayıp tatil yöresinde yaşayan turistlere ikametgah imkanı sağlayabilirsiniz.

3. Evcil Hayvan Bakıcılığı

Hayvanlara karşı ilginiz var ise bunu iş olarak iletebilirsiniz. Örneğin çalışan kişiler, genel olarak evlerinde evcil hayvanlarını bırakmak istemezler ve bunu güvenebildikleri kişiye emanet ederler. Bu kişi de siz olabilirsiniz. Evcil hayvan bakıcılığı, kalabalık bölgede yaşayan kişiler için oldukça kaliteli bir iştir. Aynı zamanda güzel kazançlar de elde edebilirsiniz. 4 ya da 5 adet hayvana kadar bakılabilir. Özellikle evcil hayvanlar ile ilgili bilgiye sahipseniz, bu durum sizin için daha artış gösterebilir. Evcil hayvan bakıcılığı ile aylık kazancınız 300 TL ya da 500 TL arasında değişkenlik gösterir. Ancak bu durum baktığınız hayvan sayısına göre de artış sağlar.

4. Ev Yemekleri Yapmak

Evde yapılan yemekler ile para kazanmak, günümüzde birçok kişinin tercih ettiği ek gelir yöntemidir. Örneğin herhangi bir doğum günü partisi, özel kutlamalar, nişan organizasyonu ya da bunun gibi belirli organizasyonlarda, insanlar dışarıdan sipariş vermek yerine sizi tercih edebilir. Yemek konusunda iyiyseniz ve hızlı yemek yapabiliyorsanız, evde yapılabilecek en güzel iş olabilir. Burada yapmanız gereken, insanları yemekleriniz ile memnun etmelisiniz. Aynı zamanda yalnızca çeşitli organizasyonlar için değil, farklı restoranlara da yemek yaptığınızı belirttiğiniz takdirde iletişime geçebilirsiniz. Evde ek iş fikri olarak, kesinlikle cazip bir durumdur. Yüksek kazançlar elde edebilirsiniz. Örneğin aylık 4 bin liraya kadar, bu işle gelir elde etme durumu vardır. Kaliteli ve hijyenik yemekler yapıp, bu durumu hızlandırmanız gerekiyor. Yanınızda ekip arkadaşlarınıza olduğu takdirde, ilerleyen süreçlerde kendi restoranınızı bile isterseniz açabilirsiniz.

5. Takı Tasarlama

Evde sıkıldığımız zaman yapabileceğimiz çeşitli işler bulunur. Bunlar arasında takı tasarlama da ilk sırada geliyor. Takılarla aranız iyiyse;

  • Birkaç tane boncuk
  • Birkaç tane ip
  • Ve birkaç tane farklı detaylar da bulunan aksesuarları bir araya getirip, harika işler çıkarabilirsiniz.

Tercihan kendi takılarınızı da tasarlayabilirsiniz. Tercihen de farklı insanlara hediye olarak da verebilirsiniz. Takı tasarlama işi, oldukça kolay ve eğlencelidir. Yalnızca belirli takılar değil, kemer tokaları ya da çanta aksesuarları gibi birçok üründe tasarlayıp arkadaşlarınıza hediye edebilirsiniz. Bu işi iletirseniz, internet üzerinden satışını da sağlayabilirsiniz. Böylelikle gelir olarak da, size geri dönüş sağlar.

6. Tablo Boyama

Evde yapılmaya uygun işler arasında tablo boyama, renklerle arası iyi olanların işidir. Bunun için yalnızca farklı tabloları, kendi hayal dünyanıza göre renklendirmeniz gerekiyor. Bunu yeni bir tablo üzerinde de yapabilirsiniz. Farklı bir tabloyla da sağlanabilir. Eğer işiniz büyük bir ilgiyle karşılanırsa, yaptığınız tabloları farklı insanlara da satabilirsiniz. Ya da hediye olarak onlara hitap eden tabloları verebilirsiniz. Böylelikle sevdiğiniz insanları özel hissettirmeyi başarırsınız.

7. Bitki Yetiştirme

Evde yapılacak en güzel işlerden birisi de, bitki yetiştirmedir. Bunu tercihen saksı içerisinde sağlayabilirsiniz. Tercihen de herhangi bir bahçede yapabilirsiniz. Eviniz bahçeli değilse, saksıda evin belirli bir bölümünü ayırarak, gerçekleştirmeniz mümkün. Birbirinden farklı bitkileri yetiştirerek, evinize doğa alanı oluşturabilirsiniz. Böylelikle kendinizi motive etmek adına da, önemli bir iş olur. Bitki yetiştirme işi, daha çok bitkilerle ilgili olanların işidir. Yani bitkileri nasıl yetiştirilmesi gerektiğine dair bilgi birikiminiz varsa, bu iş sizin için daha kolay hale dönüşür. Ya da bitkilerle ilgilenmek, bitki yetiştiriciliği konusunda eğitim almak istediğiniz takdirde, yine bu işi yapmanız mümkün.

8. Dekoratif Vazo İşi

Evde bulunan birbirinden farklı vazoları, kendi hayal dünyanıza göre renklendirebilirsiniz. Burada renkli olan vazolar üzerine farklı şekiller çizip, onları daha dekoratif olarak tasarlamak mümkün. Tercihen kendi vazolarınızı tasarlayabilirsiniz. Tercihen de farklı vazolar satın alıp, bunları birbirinden farklı renklerle desenlendirmeniz mümkün. Arkadaşlarınıza ya da çevrenizdeki insanlara hediye edebilirsiniz. İşinize ilerletip büyük bilgi ile karşılaştığınız takdirde, yaptığınız vazoları satışa sunabilirsiniz. Dekoratif vazo işi günümüzde, renklerle ya da ince işlerle uğraşmayı sevenlerin popüler tercihleri arasında bulunuyor. Sizde dilerseniz bu işi ek gelir olarak da düşünebilirsiniz. Evde yapılabilecek en ideal iş! Yalnızca dekoratif saksı değil, ev içerisinde bulunan farklı minimal ürünleri de kendi hayal dünyanıza göre renklendirebilirsiniz. Aynı zamanda tüller ya da iplerle de farklılık katmanız mümkün.

9. Organik Sabun İşi

Organik sabun işi, genellikle bu işle ilgisi olanların yaptığı bir durumdur. Evde yapılabilecek iş fikirleri arasında yer ediniyor. Organik sabun işi, sabunun malzemelerini evde tencere içerisinde pişirilip, kalıplara konulması ile sağlanıyor. Bu kalıpları da buzdolabına attığınız takdirde, kendi sabununuzu kendiniz yapmış oluyorsunuz. Sabunlarınızdan memnun kaldığınız takdirde, bunu çevrenizdeki insanlar için satışa sunabilirsiniz. Büyük ilgiyle karşılaşıp adınızı duyurduğunuz takdirde, bu sizin için evde yapılabilecek aktiviteden çok işe dönüşebilir. Organik sabun işi, asıl malzemelerinin kaliteli bir şekilde alınmasıyla sağlanıyor.

10. Evde Çanta Dikim İşi

Evde bulunan çeşitli eşyalar ile kendi çantanızı kendiniz dikebilirsiniz. Farklı çantalarınız söküldüyse ya da herhangi bir yırtık olduysa, ayrı parçaları bir araya getirerek yeni bir çanta yapmak mümkün. Evde yapılacak iş fikirleri içerisinde evde çanta dikim işi, özellikle ince işlerle uğraşmayı sevenlerin ilgi odağındadır. Burada tek bir çanta değil, farklı çantalardan ayrı ayrı alınan parçaların tek bir çanta içinde kullanılması ile sağlanır. Ya da tercihen bir çantanın fermuar kısmını kapatıp, oraya yeni bir göz yapabilirsiniz. Çantanın üzerinde herhangi bir desen yoksa, tüllerle ya da iplerle kendi zevkinize ya da hayal dünyanıza göre bunun gerçekleştirebilirsiniz. Evde çanta dikim işi, ilerlerse ve çevreniz tarafından duyulursa konuyla ilgili farklı iş teklifleri de alabilirsiniz.