Yeni emekli olacaklara veya olanların merak ettiği konu maaşlarımızı nereden alacağız? Yada maaş bankamı değiştirebilir miyim? E-devlet üzerinden almak istediğiniz maaşı görebilir veya değiştirebilirsiniz. Bu seçimlerden hemen sonra banka ile iletişime geçiyorsunuz ve 3 yıl kalma sözü verdikten sonra en az 500 ve en fazla 2000 lira kadar promosyonda ödemesini de geri ödemesiz banka tarafından tarafınıza gönderiliyor. 

Başvuru Nasıl Yapılıyor?


Yeni emekli olan kişiler e-Devlet üzerinden hangi banka üzerinden emekli maaşınızı almak istiyorsanız seçebiliyorsunuz. Eğer yeni emekli değil de daha önceden emekli olmuşsanız yinede istediğiniz bankayı seçip 3 yıl kalma sözü verdikten sonra geri ödemesiz bir şekilde promosyon ödemesini de alıyorsunuz. Bankaların tek istediği şart ise 3 yıl kalma sözü oluyor. Promosyon ödemeleri ise anında hesabınıza geçiyor.


En Az 500 TL Ödeme Veriliyor


Bankadan bankaya değişiklik gösteren promosyon ödemesini sadece emeklilere veriliyor. Emekli maaşınızı A bankasından B bankasına taşırsanız eğer, taşıdığınız bankaya göre değişiklik gösteren bir promosyon ödemesi alıyorsunuz. Bu bir nevi hediye paradır. Örnek banka ile anlaşma yaptınız 3 yıl kalma sözü verdiniz. Banka size 1000 TL veriyor ve siz bu parayı hiçbir şekilde geri ödemeden istediğiniz gibi harcayabiliyorsunuz. Bu tutarlar ise bankalardan bankalara değişiklik gösterse bile en düşük veren banka 500 TL en fazlada 2000 TL veren banka mevcuttur. Maaşa göre promosyon ise şöyle;

  • 1500 TL altında maaşı olanlara 500 TL veriyor.
  • 1500 ile 2500 TL arasında maaşı olanlara 625 TL veriyor.
  • 2500 TL üstünde maaşı olanlara 750 TL veriyor.


Şuan için en çok veren banka ise Yapı Kredi olarak biliniyor. Yapıkredi'nin promosyonları ise şöyle;

  • 1500 TL altında maaşı olanlara 1200 TL veriyor.
  • 1500 TL ile 2500 TL arasında maaşı olanlara 1500 TL veriyor.
  • 2500 TL üstünde maaşı olanlara 1750 TL emekli promosyonu vermekte.
     

Özel bankaları ziyaret edebilir ve ilginizi çeken banka ile anlaşabilirsiniz. Sadece emekli maaşımı taşımayı düşünüyorum promosyon ödemeniz ne kadar? Olarak sormanız yeterli olacaktır.